Úvodní stránka / Aktuálně / Na podporu technického vzdělávání míří 1,6 mld. korun

Na podporu technického vzdělávání míří 1,6 mld. korun

Koncem prázdnin vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy výsledky tzv. Výzvy č. 44, kdy na základě žádostí jednotlivých krajů České republiky rozdělilo celkem 1 655 609 418,37 Kč.

Cílem výzvy je investiční a metodická podpora přírodovědného a technického vzdělávání na středních a základních školách, výsledkem má být zvýšení kvality výuky a navázání spolupráce s průmyslovými podniky i základními školami v okolí. To jsou možnosti, které dostanou jednotlivými kraji vytipované a následně vybrané střední a odborné školy.

Žadatelé mohou peníze mimo jiné využít nejenom k zakoupení přístrojů podporujících názornou výuku přírodovědných a technických oborů, ale také k proškolení vlastních pedagogů a zaplacení expertů, kteří se zabývají danou problematikou.

Za upozornění a i zamyšlení zároveň jistě stojí, že mezi technické obory nepatří pouze strojírenství a stavebnictví, ale také informační a komunikační technologie, které, konec konců, zasahují i do tradičních technických oborů. Podporována proto může být výuka vztahující se k oborům skupiny 26 Elektrotechnika, telekomunikační a výpočetní technika a nebo skupiny 18 Informatické obory.

Prostředky uvolněné v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost začnou kraje a školy čerpat počátkem nového školního roku 2013/2014, všechny projekty v krajích musí být ukončeny nejpozději do 30. 6. 2015.

O Gamba Robert

Gamba Robert
Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor učitelství matematika-fyzika. Pracoval ve státní správě na pozici ředitele školského úřadu a vedoucího odboru školství krajského úřadu. Stál na počátku zavádění informačních technologií ve školství, dlouhodobě se věnuje problematice rozvoje lidských zdrojů a celoživotnímu vzdělávání. Je autorem řady úspěšných projektů z této oblasti (RISA Liberec, TECHYes, Trojlístek, Triangl,...) a studií z oblasti školství. Mezi jeho oblíbené aktivity patří vzdělávání dospělých, kolo a běžky.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek