Úvodní stránka / Aktuálně / Nový školní rok s DUMy.cz

Nový školní rok s DUMy.cz

Školní rok 2014/15 zahajuje portál DUMy.cz s více než 139 000 digitálních učebních materiálů a několika novinkami. Pojďme se podrobně podívat, jaké plány s portálem DUMy.cz máme.

DUMy.cz za necelé tři roky provozu nasbíraly již bezmála 140 000 učebních materiálů, které se stávají v době nízkých rozpočtů škol v oblasti ONIV vítanou alternativou pro výuku a vzdělávání v České republice. Díky DUMům již školy a rodiče nejsou závislí na učebnicích a mohou využívat materiály uveřejněné kolegy zcela zdarma. Tato revoluce přinesla školám osvobození a možnost investovat do jiných projektů, jakými jsou například nákup tabletů nebo vybavení interaktivní technikou.

Planeta aplikací

DUMy.cz je ale připraven nabídnout pomocnou ruku i pro nové výzvy, jako je třeba OP VK 51 „Tablety pro pedagogy“ a rozšiřuje proto svou nabídku pro novou „tabletí dobu“. Nově lze vkládat na tento oblíbený portál i odkazy na aplikace vhodné pro použití ve výuce.

Zdrojů, kde lze získat aplikace pro tablety a chytré mobilní telefony je velká řada a často stojí mnoho času a úsilí vybrat vhodnou aplikaci pro konkrétní potřebu. Portál DUMy.cz v rámci svého motta „Sdílejme společně“ nabízí široké školské veřejnosti platformu pro sdílení vhodných a již vyzkoušených aplikací. Při vkládání odkazu na aplikaci vyplňuje vkladatel její „rodný list“ jehož velká část se doplní automaticky z vkládaného zdroje a vkladatel doplní pouze vzdělávací oblast, pro kterou je dané aplikace vhodná. V tomto rodném listě se pak uživatel o aplikaci dozví všechny potřebné informace jako je její velikost, platforma a operační systém, cena a anotace s podrobným popisem dané aplikace. Systém hlídá i to, aby nedocházelo k duplicitě vkládaných aplikací. Pokusí-li se vkladatel vložit odkaz na již vloženou aplikaci, je o tom informován a vyzván na zaznamenání svých zkušeností s využitím této aplikace ve výuce. Vložený odkaz dále projde schválením zkušených editorek, které přidají klíčová slova pro snadnější vyhledávání a případně doplní anotaci a ohodnotí kvalitu dané aplikace. Uživatel pak přesně ví, že aplikaci už někdo vyzkoušel a doporučil, a na co je daná aplikace vhodná.

Pevně věříme, že tato nová služba nabízená portálem DUMy.cz usnadní jeho uživatelům orientaci v novém a rychle rostoucím světě aplikací pro mobilní zařízení. Další přidanou hodnotou této služby jistě bude rozšíření již vzniklé komunity aktivních uživatelům portálu DUMy.cz a prohloubení jejich spolupráce při sdílení svých zkušeností ve výuce.

Přejeme všem učitelům příjemný začátek školního roku a celý jeho průběh ve společnosti portálu DUMy.cz.

DUMY-logo-FIN1-150x150

 

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek