Úvodní stránka / Aktuálně / Pomáháme tvůrcům didaktických materiálů

Pomáháme tvůrcům didaktických materiálů

Schází vám inspirace pro tvorbu DUM? Pak je možná tento článek určen právě vám.

Na mnoha školách finišují práce na projektech EU peníze školám, ale řada pedagogů ještě nyní hledá inspiraci pro tvorbu digitálních vyučovacích materiálů.

Dovolujeme si proto upozornit na možná zapomenutý projekt, jehož cílem bylo poskytnout pedagogickým pracovníkům při tvorbě didaktických materiálů dostatek inspirativních informací, v tomto případě vhodně zpracovaných regionálních statistických dat, které by mohli využít při plnění výstupů projektu EU peníze školám. U zrodu tohoto unikátního projektu stál v roce 2011 Český statistický úřad spolu s ITveSkole.cz a CVLK Liberec. Projekt sám byl školám představen v rámci seriálu konferencí Roadshow 2012, který organizovala ITveSkole.cz.

Data pro učitele jsou stále dispozici na stránkách ČSÚ, naleznete je v členění po jednotlivých krajích České republiky uspořádaná ve čtyřech blocích nazvaných: zajímavosti o kraji, lidé a společnost, zemědělství a životní prostředí a ekonomika. Údaje jsou zpracovány ve formě krátkých textů a tabulek s daty o kraji a lze je bez dalších větších úprav použít přímo pro výuku.

A kde jednotlivá data nejdete? Na stránkách regionálních pracovišť Českého statistického úřadu. Abyste je nemuseli složitě hledat, odkazy přímo na příslušné stránky nabízíme zde:

Jihočeský krajJihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královehradecký kraj, Liberecký krajMoravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj.

O Gamba Robert

Gamba Robert
Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor učitelství matematika-fyzika. Pracoval ve státní správě na pozici ředitele školského úřadu a vedoucího odboru školství krajského úřadu. Stál na počátku zavádění informačních technologií ve školství, dlouhodobě se věnuje problematice rozvoje lidských zdrojů a celoživotnímu vzdělávání. Je autorem řady úspěšných projektů z této oblasti (RISA Liberec, TECHYes, Trojlístek, Triangl,...) a studií z oblasti školství. Mezi jeho oblíbené aktivity patří vzdělávání dospělých, kolo a běžky.