Úvodní stránka / Aktuálně / 79 % neziskových organizací míří do cloudu s vidinou zjednodušení správy IT, 69 % pak očekává snížení nákladů

79 % neziskových organizací míří do cloudu s vidinou zjednodušení správy IT, 69 % pak očekává snížení nákladů

Díky Office 365 jsou tyto cíle na dosah – od dnešního dne dokonce zdarma! Využití si pochvalují již první neziskové organizace.

Neziskové organizace si od dnešního dne mohou na www.office.com zdarma stáhnout profesionální cloudové řešení Office 365, a výrazně tak zvýšit svoji efektivitu, ušetřit čas a náklady potřebné na správu IT a věnovat více času plnění svých cílů.

Microsoft se touto nabídkou snaží reagovat na potřeby neziskového sektoru, které potvrdila i studie provedená společností TechSoup Global v oblasti fungování neziskových organizací. Ta ukázala, že mezi čtyři nejvíce oceňované výhody na poli cloudových služeb patří právě jednodušší správa IT infrastruktury (79%), úspora nákladů (62%), zlepšení spolupráce zaměstnanců na projektech (61%) a vysoká bezpečnost dat (54%).

„Uvolnění bezplatné verze Office 365 je dalším krokem, kterým Microsoft pokračuje v podpoře neziskových organizací. Doplňuje tak již dnes velmi zajímavou nabídku zvýhodněných produktů v rámci programu TechSoup, jehož prostřednictvím již téměř 900 českých neziskových organizací získalo software v celkové tržní hodnotě zhruba 80 milionů Kč. Nejžádanějšími produkty byla kancelářská sada Microsoft Office nebo operační systém Windows 7,“ říká Lenka Čábelová, tisková mluvčí a manažerka CSR aktivit společnosti Microsoft v ČR.

Jiří Bárta, ředitel Nadace VIA, jež program TechSoup v České republice zastřešuje, dodává: „Důležitou součástí růstu a profesionalizace neziskovek je právě kvalitní software Jsme rádi, že díky programu TechSoup a spolupráci se společností Microsoft přinášíme českým neziskovkám podporu v podobě softwarových darů a návazného vzdělávání.“

Využití Office 365 si pochvalují již první neziskové organizace:

„Díky Office 365 máme k dispozici nástroje SharePointu, které nám umožňují přehledné vedení sdíleného kalendáře pro celou nadaci, ale také vytváření samostatných webových stránek a knihoven dokumentů pro řízení našich projektů. Práci mimo kancelář nám usnadňuje jednoduchý přístup k veškeré e-mailové komunikaci a SharePointu přes webové rozhraní,“ hodnotí přínosy Office 365 Jiří Bárta, ředitel Nadace VIA.

„Implementace Microsoft Office 365 znamenala pro naši organizaci v podstatě záchranu. Náš server, který zajišťoval emailové a jiné funkce, totiž přestal fungovat. Představa dalších investic a vůbec IT správy nás zrovna netěšila. Naštěstí náš dobrovolník na IT přišel s možností Microsoft Office 365. Tím jsme se stali nezávislými. Máme neustálý přístup k emailu a dokumentům v SharePointu odkudkoliv a hlavně bez problémů,“ doplňuje Lenka Skočdopole Vakermanová za Klub nemocných cystickou fibrózou.

O Office 365 pro neziskové organizace

Nabídky Office 365 pro neziskové organizace je od 10. září 2013 možné využít ve 41 zemích včetně České republiky. Základní edice (E1), která obsahuje Office Web Apps, hostované e-mailové řešení, možnost videokonferencí, sdílení dokumentů a další služby, je zdarma. V případě zájmu o „desktopové“ řešení Microsoft Office je možné nadále využít program TechSoup nebo jej nyní nově získat v rámci rozšířené edice Office 365 (E3) za zvýhodněné předplatné.

U obou sad je nutné navštívit www.office.com, stáhnout si a začít využívat 30tidenní zkušební verzi Office 365 zdarma (Office 365 Enterprise E3 pro neziskové organizace). Během používání zkušební verze dojde k ověření statusu neziskové organizace a nároku na bezplatné využívání programu E1. Kritéria oprávněnosti jsou k dispozici na http://www.microsoft.com/about/corporatecitizenship/en-us/nonprofits/whos-eligible/. Srovnání plánů je k nahlédnutí zde: http://office.microsoft.com/en-us/non-profit/compare-office-365-for-nonprofits-plans-FX104081605.aspx. Zajímavé případové studie využití Office 365 mezi neziskovými organizacemi naleznete na www.microsoft.com/office365nonprofits.

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Zdoj: http://www.microsoft.com/cs-cz/news/msg/2013/neziskovych-organizaci-miri-do-cloudu-s-vidinou-zjednoduseni-spravy-IT.aspx

O Radek Švehla

Radek Švehla
Absolvent střední průmyslové školy elektrotechnické. Po ukončení studia se ve své profesní kariéře vždy věnoval komunikačním a informačním technologiím. V posledních deseti letech pracoval pro nadnárodní distributorskou společnost TechData Distribution a byl členem českého zastoupení společnost Acer, významného světového výrobce výpočetní techniky. Aktualně pracuje ve společnosti ITveSkole.cz o.p.s., kde se díky svým bohatým zkušenostem v oblasti ICT podílí na tvorbě a výběru správných školních řešení směřujících k inovaci výuky za využití moderních technologií.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek