Úvodní stránka / Aktuálně / ICT plán online – bezplatná pomůcka pro každou školu

ICT plán online – bezplatná pomůcka pro každou školu

Pro úspěšný start nového školního roku jsme pro všechny školy připravili bezplatnou pomůcku „ICT Plán ONLINE“ vhodnout pro ICT koordinátory a ředitele škol.

ICT plán školy popisuje stávající stav, cíle, kterých chce škola v souladu se Standardem ICT služeb ve škole v oblasti ICT vybavení dosáhnout a postup jejich dosažení. Plán se zpracovává na období 2 let. Doporučujeme zveřejnit ICT plán na webových stránkách školy nebo ICT plán školy může být součástí výroční zprávy školy nebo jiných koncepčních dokumentů školy.

• Reaguje na potřeby Výroční zprávy ČŠI pro rok 2011/2012
  • Definuje škole ICT standard
  • Rozvíjí problémové oblasti Profulu Škola 21
  • Ukazeje školám cestu

ANALÝZA STÁVAJÍCÍHO STAVU DEFINUJE:

• Celkový počet žáků ve škole a v případě základní školy také na jednotlivých stupních školy
  • Celkový počet pedagogických pracovníků ve škole
  • Počet počítačových učeben, odborných pracoven a běžných tříd a celkový počet přípojných míst, pracovních stanic a zařízení prezentační techniky ve škole a v jednotlivých učebnách, kabinetech, sborovně a ředitelně
  • vybavení školy AV technikou
  • popis standardního pracovního prostředí žáka a pedagogického pracovníka, včetně dostupného programové vybavení a výukových informačních zdrojů
  • způsob zajištění přípojných míst v budově školy (kabeláž počítačové sítě, bezdrátová síť, …)
  • rychlost a způsob připojení školy do internetu
  • zajišťované serverové služby
  • způsob zajištění schránek elektronické pošty a prostoru pro webové prezentace školy, žáků a pedagogických pracovníků
  • informace o dodržování autorského zákona a licenčních ujednání
  • konstatování zda stávající stav naplňuje standardem požadované ukazatele

SROVNÁNÍ SE STANDARDEM OSTATNÍCH ŠKOL:

• Ukáže grafické srovnání školy s celorepublikovým standardem oproti Výroční zprávě ČŠI pro rok 2011/2012

CÍLOVÝ STAV:

• Pro každou sledovanou oblast stanoví škola stav, kterého chce dosáhnout v období následujících dvou let

PROSTŘEDKY:

• Odhad finančních prostředků pro jednotlivé kroky které budou vykonány v dalších dvou letech, aby bylo dosaženo cílového stavu v jednotlivých oblastech
Vytvořte si strategický dokument ICT rozvoje vaší školy – ZDARMA
ONLINE pormůcka je k dispozici na adrese http://www.itveskole.cz/ict-plan-registrace/

O Josef Dostál

Josef Dostál
V roce 2004 úspěšně ukončil studium na ČVUT, fakultě elektrotechnické, v Praze v inženýrském studiu oboru Ekonomika a řízení v elektrotechnice. V současnost je jednatelem společnosti Boxed, s.r.o. Praha, která poskytuje komplexní řešení ICT služeb a dodávek AV techniky pro EDU instituce v ČR. Zde vykonává funkce provozního a finančního ředitele společnosti. Má velký podíl na rozvoji společnosti, aktivně se účastní na tvorbě a naplňování strategických cílů společnosti.

2 komentáře

1. Profilový obrázek
    Miloslava Bučinová

Prosím o informaci, kde seženu znění Standardu ICT ve škole, abych mohla srovnat s naší školou.
    Děkuji