Úvodní stránka / Aktuálně / Série seminářů pro rodiče a místní komunity na Vysočině zahájena

Série seminářů pro rodiče a místní komunity na Vysočině zahájena

Seminar_vysocina_IPrvním seminářem „Děti online aneb jaká rizika hrozí dětem na internetu“ v ZŠ Jihlava, E. Rošického byla dne 2.10. zahájena série patnácti osvětově-vzdělávacích setkání pro rodiče a místní komunity na Vysočině, která probíhá v rámci projektu „Vysočina bezpečně on-line 2013“. Tento projekt realizuje Kraj Vysočina ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu. Semináře jsou určeny rodičům žáků a dalším zájemcům na téma bezpečného používání internetu, nejen dětmi. Jsou vedeny zkušenými lektory a mentory organizace Vysočina Education, kteří mají kromě odborného zázemí také znalost místního prostředí a souvisejících kazuistik.

Účastníci semináře získají přehled, jaká nebezpečí se v online prostředí mohou skrývat, tipy a doporučení, jak jim předcházet a jak případné problémy řešit. Navíc také obdrží pracovní sešit nejen pro děti „Hrajte si a učte se být online“, zpracovávající zábavným způsobem problematiku rizik na internetu.
S realizací seminářů souvisí též soutěž  – škola s nejvyšším počtem účastníků získá herní konzoli pro žáky a titul „Škola bezpečného internetu“. Přijďte i Vy na některý z podzimních seminářů ve Vašem okolí!
Bližší informace a rozpis termínů naleznete zde.

Seminar_vysocina_II Seminar_vysocina_III

Zdroje: http://www.saferinternet.cz/aktuality/serie-seminaru-pro-rodice-a-mistni-komunity-na-vysocine-zahajena.html

O Radek Švehla

Radek Švehla
Absolvent střední průmyslové školy elektrotechnické. Po ukončení studia se ve své profesní kariéře vždy věnoval komunikačním a informačním technologiím. V posledních deseti letech pracoval pro nadnárodní distributorskou společnost TechData Distribution a byl členem českého zastoupení společnost Acer, významného světového výrobce výpočetní techniky. Aktualně pracuje ve společnosti ITveSkole.cz o.p.s., kde se díky svým bohatým zkušenostem v oblasti ICT podílí na tvorbě a výběru správných školních řešení směřujících k inovaci výuky za využití moderních technologií.