Úvodní stránka / Aktuálně / Lenovo Yoga 2 Pro: čtyři režimy v ještě lepším provedení

Lenovo Yoga 2 Pro: čtyři režimy v ještě lepším provedení

Vícerežimový Ultrabook Yoga 2 Pro s vylepšeným výkonem je již dostupný na českém trhu

Lenovo Yoga 2 Pro

Praha, 11. listopadu 2013 – Ještě lehčí, tenčí a výkonnější. Takový je nástupce oblíbeného modelu IdeaPad Yoga. Konvertibilní Ultrabook Yoga 2 Pro je stejně jako jeho předchůdce vybaven revolučními panty, díky kterým ho uživatelé mohou používat ve čtyřech různých režimech, což z něj činí jedinečné zařízení. Zároveň se může pochlubit vylepšenými vlastnostmi, které ještě více umocňují jeho nekompromisní flexibilitu a svobodu při používání, kterou svým uživatelům poskytuje. Zaujme i svým stylovým designem v oranžovém nebo stříbrném barevném provedení.

Lenovo Yoga 2 Pro_stan

Ultrabook Lenovo Yoga 2 Pro je poháněný nejnovější čtvrtou generací procesorů Intel Core a je postavený na operačním systému až Windows 8.1. V kombinaci s operační pamětí až 8 GB DDR3L, až 512 GB SSD a integrovanou grafikou Intel HD 4400 představuje zařízení s dostatečným výkonem pro práci i zábavu. Mezi různými aktivitami lze navíc velmi snadno přecházet, ať už uživatelé pracují v režimu notebooku, stojanu, stanu nebo tabletu. Yoga 2 Pro je navíc vybavena speciálním softwarem Yoga Picks, který pro každý ze čtyř režimů doporučuje nejvhodnější aplikace.

Lenovo Yoga 2 Pro_stojan

13,3palcový displej s technologií IPS a se širokými pozorovacími úhly se pyšní velmi vysokým rozlišením QHD+ (3200 x 1800). Displej Ultrabooku lze jednoduchým pohybem přetočit až o 360 stupňů, přičemž jednou z jeho předností je možnost dotykového ovládání až deseti prsty najednou. Lépe se tak přizpůsobí momentálním potřebám svých uživatelů doma i na cestách. Pro práci v noci nebo při špatném osvětlení je Yoga 2 Pro vybavena podsvícenou klávesnicí s ergonomicky zaoblenými klávesami. Psaní emailů, zpráv nebo esejí je tak mnohem pohodlnější a bez zbytečných překlepů.

Pro uživatele, kteří hledají skladného společníka na cesty, je Ultrabook Yoga 2 Pro jako stvořený. Váží necelých 1,4 kg a tenký je pouhých 15,5 mm. Stačí si ho ráno sbalit do tašky a můžete se na něj spolehnout po celý den. Ať už budete v autobuse, vlaku, kavárně nebo čekárně u doktora, budete ho mít vždy po ruce. Vydrží až devět hodin na jedno nabití, tedy dostatečné množství času pro celodenní práci, což se hodí v situacích, kdy se pohybujete v místech s omezeným nebo žádným přístupem k elektrické síti.

Cena a dostupnost

Konvertibilní Ultrabook Lenovo Yoga 2 Pro ve stříbrném provedení je již dostupný za cenu od 26 999 Kč s DPH, v oranžové barvě bude dostupný v prosinci.

Pro nejnovější informace sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/LenovoCZ nebo na Facebooku: www.facebook.com/lenovocz.

O společnosti Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 34 miliard USD, je největší výrobce počítačů na světě a lídr v PC Plus éře, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty a služby postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům. Tyto notebooky nabízí špičkové technologie ruku v ruce s čistými liniemi, lehkostí a moderním designem. Lenovo má ve své nabídce i All-in-One počítače ThinkCentre a IdeaCentre, pracovní stanice, servery a řadu dalších počítačových doplňků. Hlavní výzkumná centra společnosti Lenovo se nachází v japonském Yamatu, čínském Pekingu, Šanghaji a Šenzenu a v americkém Raleighu. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.cz.

Kontakt pro média:

Lenka Karlíková
FleishmanHillard
Tel.: 224 232 650
E-mail: karlikova@fleishman.com

Zdroj: http://shop.lenovo.com/cz/cs/news/view.html#712

O Radek Švehla

Radek Švehla
Absolvent střední průmyslové školy elektrotechnické. Po ukončení studia se ve své profesní kariéře vždy věnoval komunikačním a informačním technologiím. V posledních deseti letech pracoval pro nadnárodní distributorskou společnost TechData Distribution a byl členem českého zastoupení společnost Acer, významného světového výrobce výpočetní techniky. Aktualně pracuje ve společnosti ITveSkole.cz o.p.s., kde se díky svým bohatým zkušenostem v oblasti ICT podílí na tvorbě a výběru správných školních řešení směřujících k inovaci výuky za využití moderních technologií.