Úvodní stránka / Aktuálně / Nové Zoner Photo Studio 16 – přehlednější, efektivnější, rychlejší

Nové Zoner Photo Studio 16 – přehlednější, efektivnější, rychlejší

(Brno, 17. září) Česká společnost ZONER software, a. s. dnes uvádí novou verzi programu Zoner Photo Studio. Program, který na správu a editaci fotografií používají milióny lidí po celém světě, nabízí ve verzi 16 snadnější třídění a popis fotografií, zcela přepracované ovládání nástrojů v Editoru, plnou podporu dotykového ovládání a mnoho dalších funkcí a novinek.

„Zaměřili  jsme  se  na  to,  co  dělá  s  fotografiemi  na  počítači  každý  –  od  prohlížení  nových  snímků  až  po jejich úpravy. Ty činnosti, které provádíte s fotografií nejčastěji, jsou tak v Zoner Photo Studiu 16 mnohem pohodlnější, logičtější a snazší. Práci v novém uživatelském rozhraní si prostě zamilujete,“ říká Aleš Hasala,
vedoucí vývojového týmu programu.

Největší  změny  zaznamenal  v  nové  verzi  programu  Správce.  V  tomto  modulu  je  nyní,  kromě  klasického zobrazení v režimu Průzkumník, na výběr zobrazení v režimech Náhled, Mapa a Porovnat. Nové režimy jsou navíc doplněny filmovým pásem, který funkce Průzkumníka nahrazuje.

Náhled je ideální na prvotní procházení a třídění fotografií, navíc je v něm díky vylepšenému panelu informací jednoduché  přiřazovat  hodnocení,  značky,  popis  a  klíčová  slova.  V  režimu  Mapa  lze  fotkám  jednoduše přiřazovat GPS souřadnice pouhým přetažením snímku na mapu.
Nový Editor je na první pohled přehlednější a práce v něm efektivnější, přináší totiž kompletně sjednocené ovládání a nastavení editačních funkcí. Dialogová okna jsou minulostí, nyní jsou všechny nástroje i filtry v  Editoru  umístěny  v  pravém  panelu.  Díky  tomu  se  radikálně  zjednodušila  práce  při  úpravách  fotografií,
uživatel nemusí funkce hledat, má jejich výběr i nastavení na jednom místě. Editor však přináší i nové funkce, například Změnit rozměr podle obsahu, která dává možnost změnit poměr stran fotografie bez nutnosti ořezat některou její důležitou část.

Zoner Photo Studio 16 je první desktopovou aplikací pro práci s fotografiemi, která je plně optimalizovaná pro  dotykové  ovládání.  Technologický  pokrok  lze  vidět  také  na  rychlosti  programu,  od  náhledů  v  RAW modulu po běžné otáčení fotografií, vše je svižnější a plynulejší díky GPU a hardwarové akceleraci.

Zoner Photo Studio 16 je v prodeji za cenu 1 499 Kč, uživatelé předchozí verze zaplatí pouze 799 Kč. Krabicováverze za příplatek 299 Kč obsahuje úplně novou knihu praktických rad k používání programu.

Plná verze Zoner Photo Studia 16 se dá stáhnout a vyzkoušet 30 dní zdarma na adrese www.zoner.cz, zároveň zde lze nalézt další informace o programu a jeho novinkách.

ZONER  software  je  autoritou  v  oblasti  digitální  fotografie.  Přes  deset  let  přináší  řešení  pro  fotografy,  od  v  České republice nejpopulárnějšího fotografického programu Zoner Photo Studio přes stejnojmennou aplikaci pro Android po širokou nabídku fotopublikací a kurzů.

Kontaktní informace:
Jiří Vicherek
PR manažer, marketingové oddělení
ZONER software, a.s. | Nové sady 18 | 602 00 Brno
Tel.: +420 736 510 047 | e-mail: jiri.vicherek@zoner.cz
www.zoner.cz | www.milujemefotografii.cz

O Radek Švehla

Radek Švehla
Absolvent střední průmyslové školy elektrotechnické. Po ukončení studia se ve své profesní kariéře vždy věnoval komunikačním a informačním technologiím. V posledních deseti letech pracoval pro nadnárodní distributorskou společnost TechData Distribution a byl členem českého zastoupení společnost Acer, významného světového výrobce výpočetní techniky. Aktualně pracuje ve společnosti ITveSkole.cz o.p.s., kde se díky svým bohatým zkušenostem v oblasti ICT podílí na tvorbě a výběru správných školních řešení směřujících k inovaci výuky za využití moderních technologií.