Úvodní stránka / Vzdělávání ITveSkole, o.p.s. / Školy studentům rozdávaly iPady, kvůli hrám a internetu je opět zabavily

Školy studentům rozdávaly iPady, kvůli hrám a internetu je opět zabavily

Miliarda dolarů za nastolení technologického rovnostářství, tak investuje unie amerických škol v oblasti Los Angeles. Cílem projektu je totiž dát tablety iPad každému z 650 tisíc studentů. Akce již začala probíhat, ale projekt se vymkl z rukou, a školy tak zařízení opět zabavují.
Baldur's Gate: Enhanced Edition pro iPad

Ilustrační obrázek hry Baldur’s Gate hrané na tabletu.

Původní plány totiž počítaly s omezeným využitím iPadů, na kterých například nepůjde spustit hry a mimo prostory škol se s nimi nepůjde připojit k internetu. Třem stovkám studentů se však bezpečnostní opatření podařilo prolomit během chvíle, a zařízení tak využívají především pro zábavu, například k přispívání na sociální sítě.

Celý článek k dispozici zde.

Zdroj: BRABEC, Andrej. BONUSWEB.cz [online]. [cit. 29.11.2013]. Dostupný na WWW: http://bonusweb.idnes.cz/tablety-ipad-do-skol-v-usa-0yl-/Novinky.aspx?c=A131009_135617_bw-novinky_anb