Úvodní stránka / Vzdělávání ITveSkole, o.p.s. / Školy studentům rozdávaly iPady, kvůli hrám a internetu je opět zabavily

Školy studentům rozdávaly iPady, kvůli hrám a internetu je opět zabavily

Miliarda dolarů za nastolení technologického rovnostářství, tak investuje unie amerických škol v oblasti Los Angeles. Cílem projektu je totiž dát tablety iPad každému z 650 tisíc studentů. Akce již začala probíhat, ale projekt se vymkl z rukou, a školy tak zařízení opět zabavují.
Baldur's Gate: Enhanced Edition pro iPad

Ilustrační obrázek hry Baldur’s Gate hrané na tabletu.

Původní plány totiž počítaly s omezeným využitím iPadů, na kterých například nepůjde spustit hry a mimo prostory škol se s nimi nepůjde připojit k internetu. Třem stovkám studentů se však bezpečnostní opatření podařilo prolomit během chvíle, a zařízení tak využívají především pro zábavu, například k přispívání na sociální sítě.

Celý článek k dispozici zde.

Zdroj: BRABEC, Andrej. BONUSWEB.cz [online]. [cit. 29.11.2013]. Dostupný na WWW: http://bonusweb.idnes.cz/tablety-ipad-do-skol-v-usa-0yl-/Novinky.aspx?c=A131009_135617_bw-novinky_anb

 

 

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek