Úvodní stránka / Aktuálně / DOMINO – zná svého vítěze

DOMINO – zná svého vítěze

Finalové kolo je minulostí.

„Dobrou školu nedělá moderní technika, ale lidé, kteří s ní pracují.“ Pod tímto mottem vstoupila letos celostátní soutěž digitálních učebních materiálů (DUM) pořádána Národním institutem pro další vzdělávání ve spolupráci s MŠMT a dalšími partnery již do svého třetího ročníku.
Ve středu 11.12.2013 proběhlo finále III. ročníků, kdy finalisté zcela naplnili nejen letošní motto soutěže, ale především získali mnoho praktických dovedností od svých kolegů pedagogů z ostatních škol. Celý den se nesl v duchu vzájemné inspirace a spolupráce.
Oproti minulým ročníkům byl vidět posun v práci s digitálními učebními materiály a to ve formě používaní LMS systémů sloužících primárně k efektivnímu způsobu používání a práce s DUMy nejen v hodině či zařazovaní tabletů do výuky.

Letošním vítězem soutěže se stala paní Regína Hajná – Základní škola Město Albrechtice, Opavická 1, Město Albrechtice 793 95.

Na ma, me, mi, mo, mu s myškou hravě vyzraju!

Anotace: Žáci se hravou formou seznámí se slabikami (ma, me, mi, mo, mu). Učením je provádí myška, se kterou si procvičují a fixují jednotlivé slabiky s pomocí obrázků a her (zahrají si myší sportku, závodí s myšákem, hádají pohádkovou postavu ve videostopu). Pracují s obrázky a písmeny na lavici, používají smazatelné tabulky. V některých aktivitách (cestičky s obrázky, videostop) je možné využít prvek Extreme Collaboration pro SMART notebook. Žáci mohou posílat slabiky na danou stránku pomocí tabletu, mobilních zařízení nebo v počítačové učebně na počítači.

Anotace:  Žáci se hravou formou seznámí se slabikami (ma, me, mi, mo, mu). Učením je provádí myška, se kterou si procvičují a fixují jednotlivé slabiky s pomocí obrázků a her (zahrají si myší sportku, závodí s myšákem, hádají pohádkovou postavu ve videostopu). Pracují s obrázky a písmeny na lavici, používají smazatelné tabulky. V některých aktivitách (cestičky s obrázky, videostop) je možné využít prvek Extreme Collaboration pro SMART notebook. Žáci mohou posílat slabiky na danou stránku pomocí tabletu, mobilních zařízení nebo v počítačové učebně na počítači.

Gratulujeme nejen všem vítězům a oceněným.

Vítězné práce jsou seřazeny v sekci „PROCHÁZET OBJEKTY“.

O Radek Švehla

Radek Švehla
Absolvent střední průmyslové školy elektrotechnické. Po ukončení studia se ve své profesní kariéře vždy věnoval komunikačním a informačním technologiím. V posledních deseti letech pracoval pro nadnárodní distributorskou společnost TechData Distribution a byl členem českého zastoupení společnost Acer, významného světového výrobce výpočetní techniky. Aktualně pracuje ve společnosti ITveSkole.cz o.p.s., kde se díky svým bohatým zkušenostem v oblasti ICT podílí na tvorbě a výběru správných školních řešení směřujících k inovaci výuky za využití moderních technologií.