Úvodní stránka / Aktuálně / 64 % rodičů nechává své děti mladší sedmi let na internetu bez dozoru

64 % rodičů nechává své děti mladší sedmi let na internetu bez dozoru

Z aktuálního průzkumu společnosti AVG vyplynulo, že více než 33 procent respondentů plánuje dát svým dětem chytrý telefon či tablet. Zároveň se ukázala některá alarmující zjištění, a to především to, že 64 procent rodičů nechává své děti mladší sedmi let na internetu bez dozoru a dovolují jim používání zařízení s internetem i tehdy, když nejsou ve stejné místnosti.

Pouze 26 procent rodičů aktuálně používá nějaký druh uzamknutého profilu či dětského prostoru na zařízeních svých dětí – ačkoli celých 86 procent o těchto možnostech ví. Se snahou pořídit svému potomkovi mobilní zařízení souvisí i tlak na to pořídit nejnovější modely, který pociťuje celkem 40 procent rodičů; a to jak přímo ze strany svých dětí (68 %), tak i prostřednictvím kamarádů svých dětí (52 %). Více informací najdete v přiložené tiskové zprávě.

Tisková zpráva: http://www.saferinternet.cz/attachments/article/223/TZ_AVG_Pruzkum.pdf

Zdroj: Národní centrum bezpečnějšího internetu ISSN 1803-9219 [cit. 02.01.2014]. Dostupný na WWW: http://www.saferinternet.cz/aktuality/64-rodicu-nechava-sve-deti-mladsi-sedmi-let-na-internetu-bez-dozoru.html

O Radek Švehla

Radek Švehla
Absolvent střední průmyslové školy elektrotechnické. Po ukončení studia se ve své profesní kariéře vždy věnoval komunikačním a informačním technologiím. V posledních deseti letech pracoval pro nadnárodní distributorskou společnost TechData Distribution a byl členem českého zastoupení společnost Acer, významného světového výrobce výpočetní techniky. Aktualně pracuje ve společnosti ITveSkole.cz o.p.s., kde se díky svým bohatým zkušenostem v oblasti ICT podílí na tvorbě a výběru správných školních řešení směřujících k inovaci výuky za využití moderních technologií.