Úvodní stránka / Produkty a řešení / CES 2014 – Lenovo rozšiřuje digitální domácnost se svým prvním Personal Cloud Storage zařízením a osobním počítačem s Androidem

CES 2014 – Lenovo rozšiřuje digitální domácnost se svým prvním Personal Cloud Storage zařízením a osobním počítačem s Androidem

Praha, 8. ledna 2014 – Společnost Lenovo představila na mezinárodním veletrhu CES 2014 (Consumer Electronics Show) portfolio zařízení zaměřených na domácnost. Mezi tato zařízení patří Lenovo Beacon – zařízení typu Personal Cloud Storage (osobní cloud úložiště), Lenovo N308 – domácí počítač s OS Android, Table PC Lenovo Horizon 2 a Lenovo A740 – počítač typu All-in-One.

 

Beacon, první osobní cloud úložiště Lenovo, umožňuje uživatelům snadno ukládat a sdílet multimediální obsah prostřednictvím libovolného počítače nebo mobilního zařízení v domácnosti nebo na dálku1. Při použití volně dostupné Android aplikace vytvořené přímo pro Beacon mohou uživatelé dokonce změnit svůj chytrý telefon na dálkový ovladač pro toto osobní cloud úložiště. Jako první stolní počítač Lenovo s OS Android, poskytuje Lenovo N308 AIO na svém 19,5palcovém multidotykovém displeji přístup do světa aplikací. Table PC Horizon 2 rozšiřuje díky radikálně tenčímu a lépe přenosnému provedení vedoucí postavení společnosti Lenovo ve vícerežimové práci na počítači, nový Lenovo A740, nejtenčí 27palcový AIO2, představuje univerzální a stylový počítač pro domácnost.

S Beaconem osobní multimédia vždy po ruce

Osobní cloud úložiště Beacon je ideální pro rodiny s dětmi nebo ty, kteří chtějí přistupovat ke své knihovně médií na cestách. Umožňuje totiž svým uživatelům ukládat a přehrávat multimediální obsah pomocí chytrého telefonu, počítače, tabletu nebo televizoru doslova odkudkoliv1. Jeho ovládání je jednodušší než u přístrojů typu NAS úložiště. Beacon umožňuje uživatelům nahrávat jejich soubory buďto bezdrátově, anebo pomocí vestavěného rozhraní USB pouhým stisknutím jediného tlačítka. Uživatelé tak mohou jednoduše přistupovat k souborům doma, nebo když jsou mimo domov. Zabezpečení s přístupovými právy pak vytvářejí z Beaconu skvělé zařízení pro sdílení obsahu s více uživateli.

 

Pomocí funkce automatického nahrání mohou fotografové automaticky nahrát fotografie z fotoaparátu svého chytrého telefonu prostřednictvím Wi-Fi nebo 3G a uložit jejich kopie přímo do domácího Beaconu. Pomocí speciální aplikace Lenovo mohou dokonce použít svůj chytrý telefon jako dálkové ovládání pro přehrávání jejich multimediálního obsahu uloženého v Beaconu na televizoru připojeném pomocí HDMI.

 

Beacon, dodávaný v bílé nebo černé barvě, nabízí mnohem osobnější řešení na rozdíl od služeb typu vzdáleného cloud úložiště. Soubory jsou umístěny uvnitř Beaconu a zařízení zůstává stále na jednom místě v rámci domova. Nabízí kapacitu snadno rozšiřitelnou až na 6 TB a samozřejmě u něj neexistují žádné měsíční poplatky za ukládání dat. K přenosu souborů na mobilní zařízení dochází plynule přímo z Beaconu, který je vybaven dvoujádrovým procesorem Intel Atom a který podporuje přenos souborů přes 3G, Wi-Fi a Ethernet.

 

Android přechází na velkou obrazovku

První domácí počítač značky Lenovo s OS Android, Lenovo N308, představuje cenově dostupný AIO desktop pro všechny multimediální odborníky, kteří mají rádi aplikace, zábavu a prohlížení webových stránek. 19,5palcový dotykový desktop v černé nebo bílé barvě a s rozlišením 1600×900 pixelů poskytuje uživatelům vše, co potřebují, aby si mohli vychutnat svůj oblíbený obsah. Přichází s operačním systémem Android 4.2 Jelly Bean, čtyřjádrovým procesorem NVIDIA Tegra, až 500 GB pevným diskem, webkamerou 720p, Wi-Fi a Bluetooth připojením. Pouhých 33 mm tenký AIO lze v rámci domova nebo kanceláře snadno přenášet jako velký tablet i s klávesnicí v plné velikosti a myší. Kromě toho mohou uživatelé pro snadnější ovládání dotykové obrazovky nastavit stojánek, položit N308 naplocho a použít tento režim například pro hraní her. Lenovo N308 nabízí uživatelům téměř tři hodiny provozu na baterii (díky volitelné baterii).

 

Tenčí a lehčí Horizon 2

S podstatně tenčím a lehčím designem u 27palcové novinky Horizon 2 přepracovává Lenovo formát Table PC. Zeštíhlené zařízení měří nyní pouhých 19,5 mm na šířku, tedy jako balíček hracích karet, a shodilo na váze, což mu pomáhá k jeho snazšímu přenášení. Horizon 2 také nabízí lepší výkon a inteligentnější funkce, jako Near Field Communications (NFC), které reagují s jinými zařízeními uživatele.

 

Nyní mohou uživatelé přistupovat k médiím ze svého PC nebo chytrého telefonu na své domácí síti přímo na displeji Horizon 2, když leží rovně v provozním režimu Table s aktivovaným rozhraním Aura. Mohou také pomocí nové Horizon mobilní aplikace zatřást svým mobilním zařízením, takže obsah „spadne“ na obrazovku Horizon 2, nebo mohou umístit mobilní zařízení na obrazovku, což signalizuje, že se kolem něj otevře Aura a „vytáhne“ z něj obsah na obrazovku Horizon 2. Dále mohou uživatelé upravovat fotografie a sdílet je na Facebooku přímo z Aury. Nové funkce řízení pohybu umožňují snadnou navigaci fotografiemi, prezentacemi, stránkami e-knih a hudebními skladbami.

 

Horizon 2 se jako Table PC i nadále zaměřuje na technologie, které usnadňují spolupráci při práci na počítači, a to jak v režimu Table, tak i v režimu Stojan. To vše díky Windows 8.1, 10bodovému multidotykovému displeji, velkému tradičnímu nebo hybridnímu úložišti, až 4. generaci procesorů Intel Core i7 a Dolby Home Theater v4. Uživatelé mohou samozřejmě nastavit obrazovku do režimu Stojan, a získat tak výkonný AIO desktop, nebo si mohou vychutnat společnou práci na počítači a hraní her až pro čtyři osoby, když leží naplocho v provozním režimu Table.

 

Všestranný a moderní AIO Lenovo A740

Nový Lenovo A740 má díky svému 4 mm tenkému displeji titul nejtenčího AIO ve své 27palcové třídě2. Díky svému trendovému designu, stojanu, brilantnímu displeji z jednoho kusu hliníku a nejnovějším výkonným technologiím nabízí uživatelům nadstandardní zážitek z AIO počítače. Jasný obraz doslova vyskakuje z volitelného Quad HD 2560×1440 displeje A740 s širokým 178° pozorovacím úhlem. Kvalitní zábavu a média zajistí grafika NVIDIA GeForce, reproduktory JBL a Dolby Home Theatre, díky kterým mohou uživatelé pracovat přímo se svým obsahem na 10bodové multidotykové obrazovce s Windows 8.1 nebo dokonce použít vestavěné pohybové a hlasové ovládání. A740 lze také sklopit o 90° naplocho, takže jej lze snadno ovládat pomocí dotykové obrazovky. Bohatě vybavený AIO přichází s až 1TB pevným diskem, Near Field Communications (NFC), Wi-Fi, Bluetooth, podporou HDMI vstupu a volitelně TV tunerem.

 

Společně se všemi novými zařízeními nabízí Lenovo portfolio služeb a řešení včetně rozšíření a upgradu záruky a prémiové technické podpory.

 

Ceny a dostupnost

 

Osobní cloud úložiště, Lenovo Beacon, a AIO desktop Lenovo N308 budou v ČR dostupné nejdříve ve druhém čtvrtletí 2014. Table PC Horizon 2 a AIO desktop Lenovo A740  budou u nás dostupné nejdříve ve třetím čtvrtletí 2014. Ceny zatím nebyly stanoveny.

 

Další informace o novinkách z CES 2014 jsou k dispozici na adrese: http://news.lenovo.com/CES2014.

1Beacon je kompatibilní se zařízeními s operačním systémem Windows nebo Android.

2Založeno na průzkumu trhu z prosince 2013 provedeného společností Lenovo mezi 5 největšími PC výrobci na světě podle IDC.

Zdroj: Lenovo.cz, Tiskové zprávy [online]. [cit. 8.1.2014]. Dostupný na www: http://shop.lenovo.com/cz/cs/news/view.html#774

O Radek Švehla

Radek Švehla
Absolvent střední průmyslové školy elektrotechnické. Po ukončení studia se ve své profesní kariéře vždy věnoval komunikačním a informačním technologiím. V posledních deseti letech pracoval pro nadnárodní distributorskou společnost TechData Distribution a byl členem českého zastoupení společnost Acer, významného světového výrobce výpočetní techniky. Aktualně pracuje ve společnosti ITveSkole.cz o.p.s., kde se díky svým bohatým zkušenostem v oblasti ICT podílí na tvorbě a výběru správných školních řešení směřujících k inovaci výuky za využití moderních technologií.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek