Úvodní stránka / Aktuálně / Pozvánka na konferenci Škola na dotek, která se uskuteční 28. ledna 2014 na ZŠ Bílá

„ŠKOLA NA DOTEK“

Unikátní projekt Škola na dotek Městské části Praha 6 si klade za cíl začleňovat tablety do školní výuky a zároveň v této oblasti vzdělávat a podporovat i pedagogy. Ve vazbě na Radnici Prahy 6 slouží tyto stránky jako platforma pro sdílení zkušeností a šíření argumentů podporující moderní technologie ve vyučování a nabídnout pomocnou ruku při samotné realizaci.

Hlavní myšlenkou samotného projektu je vytvořit jednu vybavenou učebnu na každé základní škole, do níž budou mít přístup všechny děti a která je zřizována Městskou částí Praha 6. Do projektu je zapojeno celkem 15 základních škol.

Jedním z dalších motivů pro spuštění takového projektu je skutečnost, že děti využívají technologie pro komunikaci a hraní, málo pro učení a vzdělávání se. Tuto dovednost je jejich rodiče zpravidla nedovedou naučit, mnohdy je úroveň jejich ICT gramotnosti nižší, nežli dětí. Proto je nesmírně důležité, aby učitelé dovedli žákům vzdělávací potenciál technologií ve školách zprostředkovat.

Celý článek naleznete zde.

Městská část Praha 6 aktuálně pořadá konferenci, na které zapojené školy představí přínos projektu v rámci praktických workshopu rodičovské veřejnosti i ostatním školám. Pozvánka na konferenci „ŠKOLA NA DOTEK“, která se uskuteční 28. ledna 2014 na ZŠ Bílá, naleznete zde.

Registrace na konferenci je dostupná zde. Kapacita sálu je omezena.

Zdroj: Autor: [online]. [cit. 2.1.2014]. Dostupný na WWW: http://www.skotek.cz.

O Radek Švehla

Radek Švehla
Absolvent střední průmyslové školy elektrotechnické. Po ukončení studia se ve své profesní kariéře vždy věnoval komunikačním a informačním technologiím. V posledních deseti letech pracoval pro nadnárodní distributorskou společnost TechData Distribution a byl členem českého zastoupení společnost Acer, významného světového výrobce výpočetní techniky. Aktualně pracuje ve společnosti ITveSkole.cz o.p.s., kde se díky svým bohatým zkušenostem v oblasti ICT podílí na tvorbě a výběru správných školních řešení směřujících k inovaci výuky za využití moderních technologií.