Úvodní stránka / Aktuálně / Windows MultiPoint Server 2012 Deployment Guide

Windows MultiPoint Server 2012 Deployment Guide

Již poměrně dlouhou dobu je k dispozici na trhu produkt Windows MultiPoint Server 2012, který umožňuje využívat výkonné počítače a servery jako terminálové řešení pro tenké nebo zero klienty. Tento produkt má velké využití všude tam, kde není potřeba výkonných stanic, typicky školství, knihovny, menší kanceláře apod. Oproti klasickému terminálovému řešení přináší navíc administrační grafickou konzoli pro správu klientů. Vybraní uživatelé tak mohou sledovat, co klienti dělají, mají možnost jim zapínat/vypínat internet, komunikovat s nimi apod. Další zajímavou funkcí ve WMS 2012 je funkce DiskProtection, která je založena na známém nástroji SteadyState a umožňuje, aby se server/stanice při každém restartu vrátila do výchozí podoby, což z něj zejména ve školním prostředí dělá naprosto bezúdržbovou záležitost. Více informací o tomto produktu naleznete zde: https://www.microsoft.com/windows/multipoint/.

5148.Dashboard

Zájemci o tento produkt si mohou mj. stáhnout i nově vydanou příručku pro nasazení, ve které se dočtete např. o těchto tématech:

 • Hardwarové požadavky pro nasazení WMS2012
 • Instalace a aktivace
 • Správa uživatelských účtů
 • Využití VDI
 • Propojení s doménovým prostředím
 • Nastavení DiskProtection
 • a další
Příručku můžete stahovat zde.

 

Více o Windows MultiPoint Server 2012 si lze přečíst také zde.

 

Zdroj: KLATOVSKÝ, Karel. O technologiích Microsoft (nejen) ve školách…. [online]. [cit. 22.1.2014]. Dostupný na WWW: http://www.klatovsky.cz/

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

 • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

  Číst více »

Katalog řešení

 • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

  Číst více »

Aktivity, konference

 • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

  Číst více »

Rolovat na počátek