Úvodní stránka / Aktuálně / Řešení problémů se službou SkyDrive

Řešení problémů se službou SkyDrive

Službu SkyDrive už asi není potřeba nějak blíže představovat, takže jen ve stručnosti – jedná se o úložiště společnosti Microsoft pro vaše (a od Windows 8 i systémová) data, která v základním provedení nabízí prostor o kapacitě 7 GB, který se dá dále rozšířit až o 200 GB. Kromě webové části nabízí i desktopový synchronizační nástroj, který je nutné do Windows 7 a Windows 8 doinstalovat, od Windows 8.1 je součástí operačního systému. Ten zajišťuje automatickou replikaci dat mezi lokálním počítačem a cloudovým prostředím.

Pokud ale máte nějaký problém se službou SkyDrive, je poměrné složité určit příčinu a třeba i problém vyřešit, protože se jedná o službu, která se snaží běžet co nejvíce automaticky a koncového uživatele příliš neobtěžovat. Proto Microsoft nabízí (trochu skrytý) nástroj SkyDrive Self Help, který zkontroluje stávající instalaci a konfiguraci služby SkyDrive na vašem počítači a pokud nalezne nějaké problémy, je schopen je i automaticky opravit.

Stáhnout jej můžete zde.

Zdroj: KLATOVSKÝ, Karel. O technologiích Microsoft (nejen) ve školách…. [online]. [cit. 24.1.2014]. Dostupný na WWW: http://www.klatovsky.cz/

Obrázek: AUTOR NEUVEDEN. The American Genius [online]. [cit. 24.1.2014]. Dostupný na WWW: http://agbeat.com/tech-news/skydrive-now-android-get-know-microsofts-cloud-storage-solution/