Úvodní stránka / Aktuálně / Řešení problémů se službou SkyDrive

Řešení problémů se službou SkyDrive

Službu SkyDrive už asi není potřeba nějak blíže představovat, takže jen ve stručnosti – jedná se o úložiště společnosti Microsoft pro vaše (a od Windows 8 i systémová) data, která v základním provedení nabízí prostor o kapacitě 7 GB, který se dá dále rozšířit až o 200 GB. Kromě webové části nabízí i desktopový synchronizační nástroj, který je nutné do Windows 7 a Windows 8 doinstalovat, od Windows 8.1 je součástí operačního systému. Ten zajišťuje automatickou replikaci dat mezi lokálním počítačem a cloudovým prostředím.

Pokud ale máte nějaký problém se službou SkyDrive, je poměrné složité určit příčinu a třeba i problém vyřešit, protože se jedná o službu, která se snaží běžet co nejvíce automaticky a koncového uživatele příliš neobtěžovat. Proto Microsoft nabízí (trochu skrytý) nástroj SkyDrive Self Help, který zkontroluje stávající instalaci a konfiguraci služby SkyDrive na vašem počítači a pokud nalezne nějaké problémy, je schopen je i automaticky opravit.

Stáhnout jej můžete zde.

Zdroj: KLATOVSKÝ, Karel. O technologiích Microsoft (nejen) ve školách…. [online]. [cit. 24.1.2014]. Dostupný na WWW: http://www.klatovsky.cz/

Obrázek: AUTOR NEUVEDEN. The American Genius [online]. [cit. 24.1.2014]. Dostupný na WWW: http://agbeat.com/tech-news/skydrive-now-android-get-know-microsofts-cloud-storage-solution/

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek