Úvodní stránka / Aktuálně / einstein™ Tablet+ obdržel první cenu na veletrhu BETT 2014 v Londýně

einstein™ Tablet+ obdržel první cenu na veletrhu BETT 2014 v Londýně

Dlouhodobé úsilí společnosti Fourier Education v oblasti vzdělávání bylo oceněno  na veletrhu BETT, kde se podařilo novince einstein™ Tablet+ zvítězit v kategorii digitálních zařízení. einstein™ Tablet+ je unikátní vědecký tablet, jediný svého druhu, určený zejména pro žáky ZŠ a studenty SŠ.

Na veletrhu BETT bývají zpravidla oceňovány nejvíce inovativní a inspirativní vzdělávací technologie z celého světa. Předávání cen za výjimečné produkty je nedílnou součástí veletrhu v Londýně, který je největší světovou přehlídkou novinek v oblasti vzdělávacích technologií.

„Jsme velmi potěšeni, že jsme byli vyznamenáni největšími kapacitami v oboru. Výhra této prestižní ceny jen potvrzuje správnost našeho směřování,“ uvedl Ken Zwiebel, generální ředitel společnosti Fourier Education. „Vyvinuli jsme tento revoluční vědecký tablet, aby bylo možné dětem co nejdříve otevřít dveře do fascinujícího světa přírodních věd. Čím dříve se podaří děti nadchnout, tím snáze si přírodní vědy zamilují a získají potřebné základy pro svůj další studijní i profesní rozvoj.“

einstein™ Tablet+ je nejen standardním tabletem, který dnes už běžně používají mnozí studenti i učitelé, ale přináší mnohem více: Multimediální experimenty pro biologii, chemii, fyziku a matematiku. Učitelé i studenti si mohou snadno vytvářet své vlastní experimenty díky softwaru einstein™ Activity Maker.

Porota veletrhu BETT okomentovala vítězství společnosti Fourier Education těmito slovy: „einstein™ Tablet+ je velmi dobrý produkt, který se bezvadně hodí pro potřeby současných kurikulí. Zaujalo nás chytře navržené logo, atraktivní design i funkce a celkově odolné provedení.  A nejvíce se nám líbí, jak einstein™ Tablet+ podněcuje studenty ke spolupráci a sdílení.“

einstein™ Tablet+ je vybaven 8 vestavěnými senzory, které jsou běžně používány v celé řadě školních pokusů. Jedná se o tyto senzory: Vlhkost, Tepová frekvence, Teplota, Světlo, UV, Mikrofon, Zrychlení a GPS. Učitelé i studenti mohou připojit až 8 dalších externích senzorů pro celou řadu komplikovanějších experimentů.

einstein™ Tablet+ dále nabízí jednoduchý software MiLAB™  pro sběr dat a jejich následnou analýzu.  Tablet má dvě vestavěné webkamery, HDMI port pro připojení k projektoru či monitoru, Bluetooth a WiFi připojení a základní funkce, které jsou společné pro všechna zařízení s operačním systémem Android.

Pro více informací o společnosti a produktech, navštivte webové stránky: http://fourieredu.cz

Zdroj: MORAVIA Europe spol. s r.o. [cit. 27.1.2014]. Dostupný na WWW: http://www.fourieredu.cz/cz/id/169-cena-bett-2014

O Radek Švehla

Radek Švehla
Absolvent střední průmyslové školy elektrotechnické. Po ukončení studia se ve své profesní kariéře vždy věnoval komunikačním a informačním technologiím. V posledních deseti letech pracoval pro nadnárodní distributorskou společnost TechData Distribution a byl členem českého zastoupení společnost Acer, významného světového výrobce výpočetní techniky. Aktualně pracuje ve společnosti ITveSkole.cz o.p.s., kde se díky svým bohatým zkušenostem v oblasti ICT podílí na tvorbě a výběru správných školních řešení směřujících k inovaci výuky za využití moderních technologií.