Úvodní stránka / Aktuálně / Pes, kočka a kohout v jedné kleci? Nemožné!

Pes, kočka a kohout v jedné kleci? Nemožné!

Ohlasy na konferenci projektu Škola na dotek – Praha 6

Zdá se vám to nemožné? Přesto se toto podařilo organizátorům konference Škola na dotek Praha 6. Pravděpodobně poprvé v historii na jednom místě a dokonce na jednom pódiu se po sobě představily tři konkurenční platformy tabletů Windows 8, Android a iPad, aniž bylo nutné nějak měnit technologické zázemí konference.

Tato zajímavá zkušenost rozhodně prokázala, že vzájemné propojení těchto tří nejčastěji používaných  standardů je možné, i když po technické stránce rozhodně není jednoduché. Stejně tak je zřejmé, že doba, kdy ve školách budou využívat vlastní přinesené zařízení, je za dveřmi, a že bude nutné urychleně přehodnotit stávající vybavení škol v České republice.

O Gamba Robert

Gamba Robert
Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor učitelství matematika-fyzika. Pracoval ve státní správě na pozici ředitele školského úřadu a vedoucího odboru školství krajského úřadu. Stál na počátku zavádění informačních technologií ve školství, dlouhodobě se věnuje problematice rozvoje lidských zdrojů a celoživotnímu vzdělávání. Je autorem řady úspěšných projektů z této oblasti (RISA Liberec, TECHYes, Trojlístek, Triangl,...) a studií z oblasti školství. Mezi jeho oblíbené aktivity patří vzdělávání dospělých, kolo a běžky.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek