Úvodní stránka / Konference a aktivity / Den bezpečnějšího internetu 2014

Den bezpečnějšího internetu 2014

Výzkumníci Institutu představí nejnovější poznatky o tom, jak české děti používají internet, jaké nástrahy na ně číhají online a jaké nikoliv a jak potenciálním rizikům předcházet. Odpoledne bude zaměřeno na počítačové hry, na něž lze nahlížet z různých perspektiv – hovořit se bude o jejich potenciálu ve vzdělávání i o riziku vzniku závislosti. Během celého dne budou k dispozici vzdělávací materiály pro školy.

Akce je určena pro širokou veřejnost, zejména však pro pedagogické pracovníky, knihovníky a rodiče.
Přednášky budou probíhat 11. února 2014 od 9:30 do 16:00 v budově Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity a celý program je zdarma.

Přednáškový den pro veřejnost se koná u příležitosti Dne bezpečnějšího internetu pořádaného každoročně mezinárodní sítí Insafe (odkaz do nového oknawww.saferinternet.org) a jejím českým partnerem Národním centrem bezpečnějšího internetu (odkaz do nového oknawww.ncbi.cz). Smyslem projektu je každoročně upozorňovat na bezpečnější a zodpovědné používání online technologií a mobilních telefonů zejména dětmi a mladými lidmi. Mottem jedenáctého ročníku je výzva „Vytvořme společně lepší internet“.

Doplňující informace:

Termín: 11. 2. 2014, 9:30 – 16:00
Cena: Zdarma
Více informací zde.

Zdroj: AUTOR NEUVEDEN. Jobs.cz [online]. [cit. 7.2.2014]. Dostupný na WWW: http://www.jobs.cz/konference/den-bezpecnejsiho-internetu-2014/2475/

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek