Úvodní stránka / Konference a aktivity / Den bezpečnějšího internetu 2014

Den bezpečnějšího internetu 2014

Výzkumníci Institutu představí nejnovější poznatky o tom, jak české děti používají internet, jaké nástrahy na ně číhají online a jaké nikoliv a jak potenciálním rizikům předcházet. Odpoledne bude zaměřeno na počítačové hry, na něž lze nahlížet z různých perspektiv – hovořit se bude o jejich potenciálu ve vzdělávání i o riziku vzniku závislosti. Během celého dne budou k dispozici vzdělávací materiály pro školy.

Akce je určena pro širokou veřejnost, zejména však pro pedagogické pracovníky, knihovníky a rodiče.
Přednášky budou probíhat 11. února 2014 od 9:30 do 16:00 v budově Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity a celý program je zdarma.

Přednáškový den pro veřejnost se koná u příležitosti Dne bezpečnějšího internetu pořádaného každoročně mezinárodní sítí Insafe (odkaz do nového oknawww.saferinternet.org) a jejím českým partnerem Národním centrem bezpečnějšího internetu (odkaz do nového oknawww.ncbi.cz). Smyslem projektu je každoročně upozorňovat na bezpečnější a zodpovědné používání online technologií a mobilních telefonů zejména dětmi a mladými lidmi. Mottem jedenáctého ročníku je výzva „Vytvořme společně lepší internet“.

Doplňující informace:

Termín: 11. 2. 2014, 9:30 – 16:00
Cena: Zdarma
Více informací zde.

Zdroj: AUTOR NEUVEDEN. Jobs.cz [online]. [cit. 7.2.2014]. Dostupný na WWW: http://www.jobs.cz/konference/den-bezpecnejsiho-internetu-2014/2475/