Úvodní stránka / Aktuálně / WIFIPROSKOLY.CZ – „Využívejte nejmodernější informační technologie v rámci své výuky“

Jak to začalo

Základní škola T. G. Masaryka a gymnázium Česká Kamenice je inovativním vzdělávacím zařízením, které v rámci projektu „Vzdělání 21“ umožňuje svým studentům a učitelům využívat nejmodernější informační technologie pro zvýšení efektivity a atraktivity výuky. Žáci i učitelé jsou vybaveni notebooky a tablety, které jim umožňují sdílet výukový materiál a výsledky práce skrze interaktivní tabule a projektory instalované ve třídách. Všechny komponenty tohoto systému jsou propojeny přes společnou bezdrátovou síť, která zároveň poskytuje připojení k internetu. Jaké nároky jsou kladeny na bezdrátovou síť a jak se dá zajistit její stabilita a bezpečnost?

Společná bezdrátová síť

Školu navštěvuje celkem 650 žáků, kteří pro potřeby výuky využívají 250 počítačů, ze kterých je značná část vybavena možností bezdrátového připojení. Při výuce i mimo ni se bezdrátová síť potýkala s celou řadou problémů, které plynuly z využítí sítě velkým počtem zařízení a také z charakteru výuky, kdy jsou přes bezdrátovou síť přenášeny velké objemy dat v krátkém čase. Cílem komplexního projektu na zajištění bezdrátového pokrytí bylo především zajištění úrovně kvality připojení pro potřeby výuky, zabezpečení přístupu k síti pro žáky i učitele a také vyřešení otázky filtrování obsahu tak, aby žáci připojení na internet byli chráněni před nevhodným obsahem.

Více o projektu naleznete zde:

Zdroj: Hewlett-Packard s.r.o., Praha 4, Vyskočilova 1/1410, PSČ 140 21. Dostupný na WWW: http://wifiproskoly.cz/

O Radek Švehla

Radek Švehla
Absolvent střední průmyslové školy elektrotechnické. Po ukončení studia se ve své profesní kariéře vždy věnoval komunikačním a informačním technologiím. V posledních deseti letech pracoval pro nadnárodní distributorskou společnost TechData Distribution a byl členem českého zastoupení společnost Acer, významného světového výrobce výpočetní techniky. Aktualně pracuje ve společnosti ITveSkole.cz o.p.s., kde se díky svým bohatým zkušenostem v oblasti ICT podílí na tvorbě a výběru správných školních řešení směřujících k inovaci výuky za využití moderních technologií.