Úvodní stránka / Aktuálně / Tři školní budovy, jedna společná fungující síť

Tři školní budovy, jedna společná fungující síť

Místo realizace:

Základní škola Karla Klíče, Hostinné

Kontaktní osoba:

Mgr. Jaroslav Sogel, ředitel školy

www.zskkho.cz

ZŠ Karla Klíče v Hostinném je úplná základní škola s devíti ročníky, školu navštěvuje více než 430 žáků.

Výchozí stav:

Škola je rozmístěna celkem ve 3 samostatných budovách, před zásadní modernizací měla přibližně níže uvedené vybavení:

• samostatné nezávislé připojení každé budovy k internetu bez vzájemného

propojení

• linuxový server/router v hlavní budově bez pokročilých funkcí

• 1 PC učebnu s 18 PC a serverem pouze pro tuto učebnu

• 2 interaktivní tabule

• 18 datových přípojek LAN v hlavní budově

Případovka_01_obr008Požadavky na dodávku ICT:

Po důkladné analýze potřeb a s ohledem na rozpočtové možnosti se vedení školy rozhodlo k zásadnímu rozšíření a modernizaci IT vybavení, které mělo zahrnout zejména vybudování nové PC učebny, modernizace a rozšíření stávající, kompletní zasíťování hlavní školní budovy, pořízení notebooků pro učitele a několik interaktivních tabulí do tříd.

Realizace dodávky:

Nabídka společnosti BOXED svými parametry a cenou beze zbytku a nejlépe vyhověla požadovaným nárokům a v průběhu prosince 2011 bylo dodáno a zrealizováno:

• kompletní vybudování LAN rozvodů a Wi-Fi pokrytí v hlavní školní budově (88 zásuvek pro PC učebnu a dalších 20 místností, 2x datový rozvaděč, 5x 24port Gigabit switch, více než 2 100 m UTP kabelu)

• kompletní serverové řešení (2x server HP ProLiant ML110, 3x bezpečnostní brána ZyXEL USG s konfigurací trvalého VPN propojení mezi budovami, licence Windows Server 2008 R2, zřízení a konfigurace služeb elektronické komunikace na platformě Microsoft Exchange)

• nová PC učebna s 30 počítači a kompletními rozvody LAN i 230 V, modernizace a rozšíření stávající PC učebny, vybavení pro učitele – celkem bylo dodáno 60 PC a 17 notebooků

• žákovský internetový kiosek (5 pracovišť v knihovně)

• aplikace pro řízení PC učebny NetSupport School

• interaktivní řešení pro 4 učebny

• školení k serverům, tabulím, aplikaci NetSupport i na tvorbu DUMů

• služby dlouhodobé správy školních serverů

Případovka_01_obr009Přínosy pro školu:

„Po dokončení zakázky musím zkonstatovat, že jsem velice rád, že ve výběrovém řízení zvítězila právě společnost BOXED. Provedené práce, dodaná technika i poskytované služby jsou na vysoké úrovni, případné drobné problémy při realizaci dodávky byly ze strany dodavatele vždy aktivně řešeny s maximálním důrazem na kvalitu a naši spokojenost. Pevně věřím, a první týdny užívání nové techniky mi to potvrzují, že tato zásadní modernizace ICT posune výuku v naší škole o notný kus vpřed.“

Mgr. Jaroslav Sogel

O Jiří Pešan