Úvodní stránka / Aktuálně / Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení

Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí individuálních projektů ostatních z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Prioritní osy 1 – Počáteční vzdělávání, Oblasti podpory 1.3 – Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení.

V rámci výzvy budou podpořeny projekty směřující k profesnímu vzdělávání ředitelů, ICT koordinátorů i pedagogů a to při využívání moderních ICT zařízení. Text výzvy naleznete zde.

V rámci výzvy jsou uvedeny následující podporované:

• Aktivita A: Koučink, mentoring a podpora pedagogických pracovníků formou asistence při pedagogických a technických problémech s využitím ICT ve výuce
    • Podaktivita A1: Vzdělávání ředitelů
    • Podaktivita A2: Mentoring a podpora pedagogických pracovníků školy
    • Podaktivita A3: Metodik ICT ve škole
  • Aktivita B: Vzdělávání pedagogických pracovníků k integraci ICT do výuky
    • Podaktivita B1: ICT – „co už máme“
    • Podaktivita B2: ICT – „co chceme“
    • Podaktivita B3: ICT – „oborové didaktiky“
  •  Aktivita C: Evaluace

Ve výzvě je dále uvedeno:

„Předpokladem realizace projektu je partnerství základních a středních škol a žadatele/příjemce projektu. Základní a střední školy budou do projektu zapojeny výhradně jako partneři s finančním příspěvkem. V případě, že žadatelem je základní/střední škola, platí pro ni stejné podmínky partnerství, jako pro ostatní žadatele. Minimální požadovaný počet  partnerů s finančním příspěvkem (základních a středních škol) v jednom projektu je 30, maximální 50.“
Tak jako v jiných projektech financovaných z OP VK připravuje tým v ITveSkole.cz, o.p.s. základním i středním školám podporu při čerpání prostředků z projektu i možnost zapojit se do projektu jako partner s finančním příspěvkem.

Pro více informací je školám k dispozici infolinka 800 880 990 nebo info@itveskole.cz

O Jiří Pešan

Jiří Pešan