Úvodní stránka / Aktuálně / S produkty společnosti ZyXEL se chyby Heartbleed nemusíte obávat

S produkty společnosti ZyXEL se chyby Heartbleed nemusíte obávat

Společnost ZyXEL Communications, přední dodavatel síťových a komunikačních řešení a zařízení pro poskytovatele služeb, ujistil zákazníky, že jeho produkty UTM a firewally ani zařízení DSL CPE (zařízení v objektu zákazníka) nejsou postiženy chybou zabezpečení OpenSSL Heartbleed, o které se nyní široce diskutuje v tradičních sdělovacích prostředcích i na sociálních sítích.

Společnost provedla rozsáhlé kontroly a potvrdila, že verze OpenSSL používaná v jejích zařízeních není touto chybou ohrožena. Aktualizace firmwaru 2.10 pro unifikovanou bezpečnostní bránu (USG) ZyWALL a firewally ZyWALL, kterou společnost zdarma poskytla uživatelům v roce 2011, používá verzi OpenSSL větve 0.9.8 (0.9.8i). Aktuální modely těchto zařízení s firmwarem 3.30 pak obsahují verzi OpenSSL větve 1.0.0 (1.0.0a). V současnosti rozšířená chyba zabezpečení tyto verze OpenSSL nepostihuje.

Obdobně brány ZyXEL VMG1312 a VMG1302 a další modely podporující vzdálenou správu HTTP používají verzi OpenSSL 0.9.7f, která chybou Heartbleed rovněž není ohrožena.

Martin Bratičák, Head of Channel CEE společnosti ZyXEL, uvedl: „Provedli jsme důkladné kontroly, abychom se ujistili, že chyba Heartbleed neohrožuje naše zákazníky. Přijali jsme také potřebná opatření s cílem uklidnit zákazníky a reagovat na jejich obavy. I nadále budeme monitorovat a vyhodnocovat situaci a dbát na to, aby byli zákazníci průběžně informováni o všech významných změnách nebo aktualizacích.”

Zdroj: ZyXEL Communications Corporation [online]. [cit. 29.4.2014]. Dostupný na WWW: http://www.zyxel.com/cz/cs/news/press_room_20140429_765960.shtml

O Radek Švehla

Radek Švehla
Absolvent střední průmyslové školy elektrotechnické. Po ukončení studia se ve své profesní kariéře vždy věnoval komunikačním a informačním technologiím. V posledních deseti letech pracoval pro nadnárodní distributorskou společnost TechData Distribution a byl členem českého zastoupení společnost Acer, významného světového výrobce výpočetní techniky. Aktualně pracuje ve společnosti ITveSkole.cz o.p.s., kde se díky svým bohatým zkušenostem v oblasti ICT podílí na tvorbě a výběru správných školních řešení směřujících k inovaci výuky za využití moderních technologií.