Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Plickers – hlasovátka zadarmo

Plickers – hlasovátka zadarmo

Různá hlasovací zařízení jsou určitě fajn, ale cena je dost často činí prakticky nedostupnými. A ani nachystání není vždycky zcela jednoduché, a někdy jsou i těžké na přenášení. Pokud mají všichni žáci zařízení připojené na wifi, pak je dobrým řešením Socrative. Ale co když nejde ani to? Pak je možným řešením Plickers.

Tentokrát stačí mobilní zařízení jen učiteli a ani on nemusí být nutně online. A žákům stačí vytištěné kartičky. Prosté a jednoduché.

Tak kudy do toho? Na webovém rozhraní se učitel zaregistruje a vytvoří třídu. Do mobilu či tabletu (iOS či Android) si stáhne aplikaci, přihlásí se na účet a sesynchronizuje si třídu. Pro žáky vytiskne kartičky a ty žákům rozdá.  A příprava je hotova.

Při hodině vlastní otázky s možnými odpověďmi A až D třeba promítá. V mobilu si vytvoří otázku (jen název, popř označí správnou odpověď) a spustí focení a „vyfotí“ zvednuté kartičky žáků. Okamžitě vidí, kdo hlasoval a jak. Při připojení na síť se výsledky zobrazí na webovém rozhraní.

Aplikace je opravdu jednoduchá až spartanská, ale plně funkční a dělá přesně to, co dělat má. Určitě má některé dětské nemoci (třeba že otázky nelze mazat na webu, ale jen v zařízení, kde byly vytvořeny), ale rozhodně stojí za vyzkoušení.

Jen si dovolím několik praktických rad. Před prvním „ostrým“ nasazením vyzkoušejte kartičky, zda nepotřebují kalibrovat, zda opravdu snímají písmeno, které mají a není třeba v mobilu nastavit otočení. Také si vyzkoušejte, jak dobře snímá váš mobil či tablet a v jakých světelných podmínkách. Trošku se pere zatemnění pro promítání a světlo pro focení. Pokud tohle vyladíte, získáte skvělého pomocníka.

Vše krok za krokem najdete na https://plickers.com/support#Download

Plickers na webu

Plickers na mobilu

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek