Úvodní stránka / Aktuálně / Pozvánka na třetí konferenci Škola na dotek, která se uskuteční 17. září 2014 na ZŠ Dědina

Unikátní projekt „Škola na dotek“ Městské části Praha 6 si klade za cíl začleňovat tablety do školní výuky a zároveň v této oblasti vzdělávat a podporovat i pedagogy.

Rádi bychom Vás pozvali na III. – závěrečnou – konferenci tohoto projektu, která proběhne:

17. září 2014 od 13:00 na Základní škole Dědina (Žukovského 6/580, Praha 6).

Program konference je zaměřen na zhodnocení konkrétních přínosů i úskalí spojených se zapojováním dotykových zařízení do běžné výuky základních škol, výměnu zkušeností účastníků i propagaci projektu.

Konference poskytne komplexní reflexi projektu ze strany zřizovatele škol (MČ Praha 6), pedagogického experta, zajišťujícího dohled na kvalitu projektu (PhDr. Ondřej Neumajer, Ph.D), ředitelů základních škol zapojených do projektu i pohled ze strany společnosti zajišťující v projektu vzdělávání (BOXED).

V rámci konference proběhne ukázková hodina, při které si vyzkoušíte přínos těchto nových metod v úloze žáka přímo sami na sobě. Následně proběhne workshop, nabízející pohled i ze strany učitele – zapojení tabletu do výuky, tvorba příprav i možnosti využití vlastních zařízení žáků.

Vzhledem k zahrnutí plné škály aktérů projektu včetně interaktivního programu, bude pro Vás účast na konferenci cennou inspirací v případě, že uvažujete o zavádění obdobné atraktivní inovace výuky právě ve vaší škole.

Na základě nových výzkumů České školní inspekce připadá výuka žákům v Česku neatraktivní, přijďte se dotknout inspirace, jak to napravit!

Podrobný program konference je dostupný zde, vlastní notebook či tablet si vezměte s sebou.

Registrace na konferenci je dostupná zde. Účast je zdarma, kapacita sálu je omezena.

Těšíme se na Vaší účast!

O Jiří Pešan