Úvodní stránka / ICT a vše kolem / OneDrive: větší, levnější, chytřejší

OneDrive: větší, levnější, chytřejší

Téměř každý měsíc se ve službě OneDrive (a její součásti Office Online) objevují nové funkce a vlastnosti, které vám přináší nové možnosti využití a práce s tímto úložištěm.

Minulý měsíc jste se tak mohli ve službě OneDrive setkat například s novými náhledy v aplikaci OneDrive pro konzoli Xbox. A to samozřejmě nebylo vše. Přibyla třeba funkce pro automatické zálohování fotek ve vysokém rozlišení v systému Windows Phone 8.1 a další novinky, jako jsou např. lepší správa sdílených souborů. Navíc jsou v plánu pro příští týdny i vylepšení týkající se např. desktopového klienta OneDrive, díky kterým budete mít ještě větší kontrolu nad probíhající synchronizací souborů.

Každopádně tento týden byly představeny další, poměrně revoluční změny, které je vhodné si představit.

Tou první je, že základní, zdarma dostupná kapacita 7 GB se pro všechny uživatele více než zdvojnásobuje a to na celých 15 GB a to i díky interním statistikám, které ukazují, že tři čtvrtiny uživatelů mají ve svém úložišti OneDrive méně než 15 GB.

Pokud vám ani takto navýšená kapacita nebude stačit, pak je pro vás připravena další velice příjemná změna a tou je více než 70% zlevnění stávajících částek za rozšíření základní kapacity. Nové měsíční ceny tak spadly na 1,99$ za 100GB a 3,99$ za 200GB prostoru navíc.

2014-06-24_20-38-49

Všechny tyto popsané změny budou aplikovány na uživatele během příštího měsíce a to pochopitelně zcela automaticky.

Třetí novinkou je pak navýšení kapacity úložiště OneDrive pro předplatitele služby Office 365. V rámci tohoto předplatného získáte nejenom plnohodnotnou desktopovou sadu Microsoft Office, ale navíc také úložiště OneDrive o kapacitě 1 TB. Třešničkou na dortu je pak fakt, že toto předplatné může v případě sady Office 365 pro domácnosti používat až 5 uživatelů, přičemž každý z nich získává svůj vlastní prostor o kapacitě 1 TB, celkem tedy 5 TB.
Jak již bylo napsáno, jedná se o změny vskutku revoluční, ale v žádném případě ne poslední a jakmile ve službě OneDrive  budou provedeny nějaké změny, opět se o nich od zde dovíte.

Zdroj: KLATOVSKÝ, Karel. O technologiích Microsoft (nejen) ve školách…. [online]. [cit. 25.6.2014]. Dostupný na WWW: http://www.klatovsky.cz/2014/06/onedrive-vetsi-levnejsi-chytrejsi.html

Obrázek: KRAWCZYK, Konrad. Digital Trends [online]. [cit. 25.6.2014]. Dostupný na WWW: http://www.digitaltrends.com/computing/microsoft-renames-skydrive-onedrive/#!3vxof

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek