Úvodní stránka / Aktuálně / Nová mobilní aplikace BioLog

Nová mobilní aplikace BioLog

biolog screen biolog screen biolog screen biolog screen biolog screen
Chodíte do přírody a poznáváte ji? Pak potřebujete zápisník. Lokalizujte, vyfoťte a zapište, co jste pozorovali
přímo v terénu. Pomozte chránit přírodu a pošlete nám svá pozorování. Aplikace BioLog
byla vytvořena pro zájemce o přírodu a slouží jako digitální zápisník pozorování fauny a flóry na území ČR.
Zapisovat je možné živočichy, rostliny a houby vyskytující se ve střední Evropě. Umožňuje
lokalizovat a popsat pozorování druhů přímo v terénu, přidat fotografii a uložit je do mobilního zařízení.
Vybraná pozorování je možné odeslat do databáze výskytu druhů spravované Agenturou ochrany
přírody a krajiny ČR nebo exportovat pro vlastní využití a vyhodnocení. Aplikace je dostupná
ve dvou jazycích: čeština, angličtina.Funkce:

•     Zápis pozorovaných druhů v místě lokalizace
  •     Internetové připojení není potřebné v době zápisu pozorování
  •     Výběr druhů z druhových seznamů, klávesnicí nebo hlasem
  •     Možnost přiložení fotodokumentace či podrobných informací (počet, poznámka a další)
    k pozorovanému druhu
  •     Přehled všech osobních pozorování přímo v mobilním zařízení včetně jejich zobrazení v mapě
  •     Export pozorování do tabulkového formátu (CSV)
  •     Možnost ukládání záznamů do centrální databáze AOPK ČR
    BioLog Web (pro nahrání je nutný účet v rámci informačního systému AOPK ČR)
Stáhnout aplikaci BioLog

biolog play

Více o projektu zde.

Zdroj: Agentura ochrany přírody a krajiny ČR. Dostupný na WWW:  http://biolog.nature.cz/cz/Article/AboutProject#1

O Radek Švehla

Radek Švehla
Absolvent střední průmyslové školy elektrotechnické. Po ukončení studia se ve své profesní kariéře vždy věnoval komunikačním a informačním technologiím. V posledních deseti letech pracoval pro nadnárodní distributorskou společnost TechData Distribution a byl členem českého zastoupení společnost Acer, významného světového výrobce výpočetní techniky. Aktualně pracuje ve společnosti ITveSkole.cz o.p.s., kde se díky svým bohatým zkušenostem v oblasti ICT podílí na tvorbě a výběru správných školních řešení směřujících k inovaci výuky za využití moderních technologií.