Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Windows 8 aplikace (nejen) pro školství – 8.díl

Windows 8 aplikace (nejen) pro školství – 8.díl

Ve všech minulých dílech jsem představoval a popisoval vždy různé aplikace pro různé předměty, které se dají využít jako doplněk při výuce např. na začátku nebo na konci hodiny. Mnozí z vás se ale ať již prostřednictvím emailu nebo na různých konferencích také ptají, zda neexistují nějaké sady ucelených výukových materiálů. Pokud pomineme různé elektronické čtečky a další (často bohužel jen knížky převedené do PDF podoby) pokusy, je i v katalogu Windows Store z čeho vybírat. Proto se v dnešním díle zaměřím na aplikace od jedné společnosti Adaptive Curriculum a jejich aplikace pro biologii a fyziku.

Ve Windows Store naleznete desítky aplikací od tohoto vydavatele, některé z nich jsou zdarma, některé placené. Na druhou stranu, cena ve výši 40 Kč za jeden výukový materiál je více než přiměřená a tak nebude mít snad žádná škola problém si tyto aplikace v případě potřeby pořídit.

Ve většině aplikací naleznete obrázkový i textový popis (v angličtině) dané problematiky, možnost podívat se na video vysvětlující problém či dokonce možnost zápisu poznámek či různých kvízů. Jedná se o velice kvalitní aplikace, které umožní Vaše hodiny udělat mnohem interaktivnější a zábavnější. Důkazem tomu může být i fakt, že tyto aplikace od AC používá i ve své výuce i mnoho českých učitelů.

Více informací zde.