Úvodní stránka / ICT a vše kolem / S komplexními službami jsme maximálně spokojeni

S komplexními službami jsme maximálně spokojeni

S komplexními službami jsme maximálně spokojeni

Místo realizace:

Základní škola Vodárenská 2115, Kladno

Kontaktní osoba:

PaedDr. Zuzana Holečková, ředitel školy

7. Základní škola Vodárenská 2115 v Kladně je úplná základní škola s devíti ročníky, školu navštěvuje více než 380 žáků.

www.7zskladno.cz

Výchozí stav:

Škola je klasickou „městskou“ školou, sídlící v širším centru města Kladna na okraji sídliště panelových domů. Je umístěna v moderní budově, kterou sdílí se sousední 8. ZŠ Kladno, tzv. „Osmičkou“. S touto sesterskou školou kromě budovy sdílí např. školní jídelnu, hřiště. Město Kladno škole vybudovala nový přípojný bod s veřejnou adresou založený na optické síti.

Před zásadní modernizací ICT infrastruktury v roce 2014 měla škola přibližně níže uvedené vybavení:

• školní server provozovaný a udržovaný vlastní správou, stáří cca 8 let
  • 1 provozovanou funkční PC učebnu s cca 20 PC s OS WIN XP
  • solidní datové rozvody LAN ve většině prostor hlavní budovy

Požadavky na dodávku ICT a služeb:

Po analýze narůstajících potřeb a s ohledem na možnosti běžného školního rozpočtu (provozních prostředků) i prostředků projektu EU peníze školám se vedení školy rozhodlo přistoupit k podstatné modernizaci IT vybavení.

Požadavek na změnu zahrnoval zejména zlepšení serverového řešení školy, rozšíření infrastruktury školy o spolehlivý firewall i implementaci nových aplikací a služeb pro každodenní výuku a provoz školy. Správu serveru škola bude i nadále řešit vlastními prostředky.

Případovka_01_obr009Realizace dodávky:

Požadavkům školy svými parametry, rozsahem služeb a cenou nejlépe vyhověla nabídka společnosti BOXED a v průběhu srpna 2014 byla zakázka zrealizována:

• došlo ke kompletní modernizaci serverového řešení školy (nový server HP ProLiant ML310e Gen8, bezpečnostní brána ZyXEL USG 200, licence Windows Server 2012 R2)
  • na serveru byl nakonfigurována virtualizační platforma Microsoft Hyper-V
  • pro bezpečné zálohování bylo pořízeno datové úložiště Netgear ReadyNAS 102 ( zálohování se provádí pomocí sw Veeam )
  • byla zřízena a nakonfigurována služba elektronické komunikace na platformě Microsoft Exchange (služba Microsoft Office365)
  • byla pořízena aplikace pro řízení PC učeben NetSupport School
  • byla pořízena aplikace pro snadné blokování internetu iBlocker
  • následovalo školení k serverům, aplikaci NetSupport i aplikaci iBlocker.

Přínosy pro školu:

Přínosem pro školu je jednoznačně pořízení nového zařízení. A to jak serveru, tak kvalitní bezpečnostní brány ve formě hardwarového firewallu. Dále přechod na moderní serverové řešení včetně virtualizačního nástroje společnosti Microsoft – Hyper-V. Nezanedbatelnou výhodou je rovněž schopnost vyučujících velmi efektivně řešit přístup dětí do internetu pomocí nově pořízených aplikací pro blokování internetu či správy jednotlivých počítačů v pc učebně. Zlepšili se také možnosti elektronické komunikace učitelů i dětí pomocí nové služby Office365.

O Jiří Pešan

Jiří Pešan