Úvodní stránka / Aktuálně / Interaktivní obrazovka BenQ úspěšně instalována v padesáti mateřských školách

Interaktivní obrazovka BenQ úspěšně instalována v padesáti mateřských školách

V rámci projektu OP VK „Jak co funguje“ CZ.1.07/1.3.00/48.0075 spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky bylo v padesáti mateřských školách po celé České republice instalováno interaktivní řešení BenQ.

MŠ_1Obrazovka BenQ IL420 s technologií LED s Full HD rozlišením umožňuje interaktivní výuku pomocí dotyku prsty. Zároveň nabízí možnost až šest dotyků současně a je konstruována pro nepřetržitý provoz. V mateřských školkách je připojena k notebooku profesionální řady Dell s operačním systémem Microsoft Windows 8.1 umožňujícím dotykové ovládání.

Ředitelé zapojených mateřských škol byli s obrazovkou a jejími možnostmi seznámeni na zahajovacím semináři pro vedoucí pracovníky MŠ v Benešově a nyní probíhá úvodní vzdělávání pedagogů v práci s interaktivní technikou na každé školce individuálně.

MŠ_2V mateřských školách jsou ze zařízení a jeho funkcí nadšení a těší se na zapojení interaktivity do vzdělávacího programu především pomocí učebních materiálů, které se v projektu naučí vytvářet.

Reakce z mateřské školy v Tuchlovicích je jednoznačná, neskrývají nadšení jak z interaktivního panelu a práce techniků při jeho montáži, tak z návazného školení a kompletních služeb, které firma BOXED, s.r.o. poskytuje. Paní ředitelka Dutkovičová interaktivní řešení doporučuje a v budoucnu by ráda uvažovala o pořízení obrazovek i do dalších tříd své mateřské školy.

MŠ_3V mateřské škole v Hluboši také upozornili na pozitivní ohlasy rodičů a využití techniky i získaných poznatků pro komunikaci s nimi, ať už formou prezentací při třídních schůzkách nebo využitím cloudových služeb při sdílení fotek a informací.

Celý projekt, díky kterému mohly být obrazovky do školek pořízeny, se soustředí hlavně na vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti polytechnické výchovy a optimální využití techniky v předškolním vzdělávání.

O Jiří Pešan

Jiří Pešan