Úvodní stránka / Aktuálně / Původní český výukový systém iTřída bude pomáhat v Jirkově

Původní český výukový systém iTřída bude pomáhat v Jirkově

jirkov1Pedagogové Městského gymnázia a Základní školy Jirkov se v rámci projektu Inkluze v Jirkově poprvé seznámili s výukovým systémem iTřída. Tento původní český e-learningový nástroj určený pro učitele, žáky i jejich rodiče bude pomáhat zejména žákům se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP).

Učitelé tak budou moci v modulu iTřída zadávat žákům výukové materiály, úkoly nebo testy. Budou mít také možnost psát žákům vzkazy, zprávy, informace a vyvolávat diskuze k probíraným tématům.

Mezi klíčové vlastnosti iTřídy patří:

Záznam všech interakcí a postupů při výuce a v komunikaci se žáky.
Snadné vkládání materiálů, internetových odkazů, obrázků nebo videí.
Snadná tvorba testů a anket.
Možnost prezentovat způsob výuky (zadaných úkolů) rodičům. Rodiče tak mají jistotu, že dítě nezapomnělo na žádný z úkolů.
Individuální nástroj, díky kterému může učitel zadávat materiály k doučení konkrétní látky konkrétním žákům.
Vzdělávání krátkodobě i dlouhodobě nemocných žáků a žáků s individuální vzdělávacím plánem či péčí.

Prostředí výukového programu iTřída je plně česky lokalizované a je přístupné prostřednictvím webového prohlížeče z kteréhokoliv místa připojením k internetu. Jednotliví uživatelé mají své jedinečné účty chráněné hesly. Prostředí umožňuje snadnou tvorbu skupin (tříd), snadné řízení výuky i získání zpětné vazby. Součástí je online úložiště vzdělávacích materiálů DUMy.cz.

Projekt se uskutečňuje ve spolupráci s městem Jirkov, společností BOXED, s.r.o. a je financován z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

jirkov2Přínos iTřídy ocení učitelé, kteří pracují s žáky dlouhodobě nemocnými, nebo s těmi, kteří potřebují individuální vzdělávací plán či speciální péči. Žák má možnost se kdykoliv připojit a vypracovat jakýkoliv úkol. Může ve svém tempu sledovat a vyhotovovat aktuální úkoly, které plní jeho třída, a nezameškat příliš velké množství látky. Pedagog má díky tomuto nástroji možnost zadávat testy, a tak ověřit, zda žák danou látku i při individuálním studiu zvládl.

Projekt OP VK „Inkluze v Jirkově“ realizovaný městem Jirkov, Městským gymnáziem a základní školou Jirkov a společností BOXED, s.r.o. je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.