Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Velké novinky v systému Office pro tablety

Velké novinky v systému Office pro tablety

V posledních dnech a týdnech byly uvedeny nebo alespoň představeny poměrně zajímavé novinky v rámci aplikací sady Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint a OneNote) pro dotyková zařízení. Společnost Microsoft si je vědoma síly toho, co její systémy umí nabídnout a tak není překvapením, že kromě platformy Windows podporuje tyto aplikace i na systémech iOS a Android. Těžit z toho mohou zejména školy, které si zvolili koncept BYOD, který umožňuje žákům si nosit do školy svoje vlastní zařízení. Vzhledem k různorodé nabídce tabletů na trhu byl ale výsledek ve třídách ve většině případů kombinací zařízení se systémem Windows, iOS i Android, což v mnohém stěžovalo celý proces výuky při využívání dokumentů vytvořených v těchto aplikací (typicky DUMů, ale i dalších materiálů).

Windows

S příchodem sady Microsoft Office 2013 dostali uživatelé dotykových zařízení jednu podstatnou novinku a tím byl režim dotykového ovládání. Najdete jej v nabídce na panelu Rychlý přístup a umožňuje vám automaticky a okamžitě upravit prostředí aplikací Office pro dotykové ovládání.

Standardní prostředí je totiž uzpůsobeno na ovládání pomocí kurzoru myši, což je mnohem přesnější a není tak problém mít na obrazovce ikon příkazů mnohem více. Protože ale ovládání dotykem tak přesné není, tento režim upraví nabídky tak, že méně používané příkazy skryje a mezi ty zbývající vloží větší rozestupy.

2014-11-09_4-17-47

2014-11-09_4-18-01

2014-11-09_4-18-18

Ačkoliv je tato možnost velkým posunem ve využívání aplikací Office na systému Windows na dotykovém zařízení, společnost Microsoft připravuje i ryze dotykovou verzi sady aplikací Office, která bude dostupná v průběhu příštího roku. Zatím se můžete podívat na první ukázkové video, které poodhaluje, jak bude nová verze vypadat a jak se s ní bude pracovat. Práce s verzi pro Windows začíná zhruba na stopáži 3:30. Celé video pak ukazuje práci se systémem Office na všech platformách.

Více se dočtete zde.