Úvodní stránka / Aktuálně / Řešení kyberkriminality a elektronického násilí páchaného na dětech

Řešení kyberkriminality a elektronického násilí páchaného na dětech

Karlovarský kraj připravuje V. krajskou konferenci prevence kriminality a rizikového chování s názvem „Řešení kyberkriminality a elektronického násilí páchaného na dětech“.

Akce se bude konat 26. listopadu od 9 hodin v Krajské knihovně Karlovy Vary.

Na pořádání konference spolupracuje Národní centrum bezpečnějšího internetu v rámci realizace projektu „Karlovarský kraj bezpečně online“.

Účastníci akce se seznámí s nejnovějšími poznatky z výzkumu i praxe v oblasti prevence a řešení kyberkriminality páchané na dětech a dětmi. „Zazní doporučení pro praxi místních odborníků pracujících s dětmi a mládeží, diskutovat se bude o rozvoji regionální sítě profesionálů připravených pro řešení v případě konfrontace s elektronickým násilím a kriminalitou. Účastníci konference též budou informováni o dotačním titulu Ministerstva vnitra, tedy o Programu prevence kriminality na rok 2015, a dozví se podrobnosti k podmínkám čerpání dotací,“ uvedl náměstek hejtmana Miloslav Čermák.

Konferenci doprovodí zajímavé workshopy týkající se projektů mládeže zaměřených na prevenci elektronického násilí a na zajímavosti ze světa sociálních sítí a prevence. Workshopy se budou konat v sídle Krajského úřadu Karlovarského kraje, budova C, zasedací místnost 215 a uskuteční se souběžně s konferencí.  Účast na konferenci je díky podpoře Ministerstva vnitra ČR a Karlovarského kraje bezplatná.

Doplňující informace:
Termín: 26. 11. 2014, 9:00 – 18:00