Úvodní stránka / Aktuálně / Řešení kyberkriminality a elektronického násilí páchaného na dětech

Řešení kyberkriminality a elektronického násilí páchaného na dětech

Karlovarský kraj připravuje V. krajskou konferenci prevence kriminality a rizikového chování s názvem „Řešení kyberkriminality a elektronického násilí páchaného na dětech“.

Akce se bude konat 26. listopadu od 9 hodin v Krajské knihovně Karlovy Vary.

Na pořádání konference spolupracuje Národní centrum bezpečnějšího internetu v rámci realizace projektu „Karlovarský kraj bezpečně online“.

Účastníci akce se seznámí s nejnovějšími poznatky z výzkumu i praxe v oblasti prevence a řešení kyberkriminality páchané na dětech a dětmi. „Zazní doporučení pro praxi místních odborníků pracujících s dětmi a mládeží, diskutovat se bude o rozvoji regionální sítě profesionálů připravených pro řešení v případě konfrontace s elektronickým násilím a kriminalitou. Účastníci konference též budou informováni o dotačním titulu Ministerstva vnitra, tedy o Programu prevence kriminality na rok 2015, a dozví se podrobnosti k podmínkám čerpání dotací,“ uvedl náměstek hejtmana Miloslav Čermák.

Konferenci doprovodí zajímavé workshopy týkající se projektů mládeže zaměřených na prevenci elektronického násilí a na zajímavosti ze světa sociálních sítí a prevence. Workshopy se budou konat v sídle Krajského úřadu Karlovarského kraje, budova C, zasedací místnost 215 a uskuteční se souběžně s konferencí.  Účast na konferenci je díky podpoře Ministerstva vnitra ČR a Karlovarského kraje bezplatná.

Doplňující informace:
Termín: 26. 11. 2014, 9:00 – 18:00
Cena: Zdarma
Více zde.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek