Úvodní stránka / Aktuálně / Konference/Wikikonference 2014

Konference/Wikikonference 2014

6. česká Wikikonference se uskuteční v sobotu 29. listopadu 2014 v prostorách Hvězdárny a planetária v Brně. Předchozích pět ročníků akce se konalo v Praze. Záznam jednotlivých prezentací z minulého ročníku najdete zde. Pořadatelem je Wikimedia ČR, spolupořadatelem letošního ročníku je Spolek absolventů a přátel Masarykovy univerzity.

Program konference je rozdělen do pěti tematických bloků. Po sérii odbornějších přednášek v minulých ročnících se letošní Wikikonference vrátí k obecnějším tématům tvorby svobodného obsahu, popularizace vědy, spolupráce mezi Wikipedií a vzdělávacími institucemi apod. Bude tak vhodná i pro zájemce z řad širší veřejnosti (čtenářů Wikipedie). Přesto ale nebudou na programu chybět ani ryze aktuální témata. V závěru dne se také budou prezentovat a oceňovat vítězné fotografie památek z již třetího českého ročníku soutěže Wiki miluje památky.

Novinkou letošního ročníku Wikikonference bude menší sál s periodicky opakovaným programem, který poskytne všem zájemcům z řad veřejnosti (včetně náhodných návštěvníků) úvod do fungování, využívání či editování Wikipedie a jejích přidružených projektů, s možností osobní diskuze se zástupci aktivních redaktorů české Wikipedie. Souběžně bude probíhat také program určený odborné veřejnosti s cílem posílení spolupráce Wikipedie se vzdělávacími a kulturními institucemi.

Účast na české Wikikonferenci je bezplatná, všechny zájemce však prosíme o registraci.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek