Úvodní stránka / Aktuálně / Konference/Wikikonference 2014

Konference/Wikikonference 2014

6. česká Wikikonference se uskuteční v sobotu 29. listopadu 2014 v prostorách Hvězdárny a planetária v Brně. Předchozích pět ročníků akce se konalo v Praze. Záznam jednotlivých prezentací z minulého ročníku najdete zde. Pořadatelem je Wikimedia ČR, spolupořadatelem letošního ročníku je Spolek absolventů a přátel Masarykovy univerzity.

Program konference je rozdělen do pěti tematických bloků. Po sérii odbornějších přednášek v minulých ročnících se letošní Wikikonference vrátí k obecnějším tématům tvorby svobodného obsahu, popularizace vědy, spolupráce mezi Wikipedií a vzdělávacími institucemi apod. Bude tak vhodná i pro zájemce z řad širší veřejnosti (čtenářů Wikipedie). Přesto ale nebudou na programu chybět ani ryze aktuální témata. V závěru dne se také budou prezentovat a oceňovat vítězné fotografie památek z již třetího českého ročníku soutěže Wiki miluje památky.

Novinkou letošního ročníku Wikikonference bude menší sál s periodicky opakovaným programem, který poskytne všem zájemcům z řad veřejnosti (včetně náhodných návštěvníků) úvod do fungování, využívání či editování Wikipedie a jejích přidružených projektů, s možností osobní diskuze se zástupci aktivních redaktorů české Wikipedie. Souběžně bude probíhat také program určený odborné veřejnosti s cílem posílení spolupráce Wikipedie se vzdělávacími a kulturními institucemi.

Účast na české Wikikonferenci je bezplatná, všechny zájemce však prosíme o registraci.