Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Windows aplikace (nejen) pro školství – 11.díl

Windows aplikace (nejen) pro školství – 11.díl

Decibel Meter

To, že po vánočních svátcích je ve třídách hluk o něco vyšší než obvykle, je asi jasné. Proč nedat studentům najevo, jak hlasití jsou a naopak, jak potichu by měli být, aby byla výuka efektivní. Vždyť není nic snadnějšího, než otočit tablet s touto aktivní aplikací směrem do třídy, aby viděli, jak na tom jsou. A pak tu samou aplikaci můžete využít například při výuce fyziky. Dvě mouchy jednou appkou.

1

Algebra Touch

Velice zajímavý způsob, jak přivést děti k matematice. V rámci zobrazených příkladů jsou k dispozici kromě vysvětlení postupu i příklady a především, každý z objektů v rámci příkladů je možné vzít a přesunout jinam tak, aby došlo k vyřešení příkladu. A u příkladů, u kterých můžete na obou stranách rovnice vyrušit stejné hodnoty nebo u zlomků krátit, je prostě a jednoduše škrtnete.

2

Fotor

Mnoho z vás dostalo od Ježíška tablet a zcela určitě jste všichni nafotili mnoho fotek. Teď nastává ten pravý čas je upravit, vyfiltrovat, vylepšit a pochlubit se s nimi. Jednou z těch nejlepších aplikací, která toto umí, je Fotor. Nabízí desítky možností úprav vašich fotek, přidání rámečků, tvorbu koláží a mnoho dalšího. To vše v provedení určeném pro dotykové ovládání.

3

Vzdálená plocha

Vzdálenou plochu naleznete jako součást systému Windows poměrně dlouho. Ale její ovládání je určené primárně pro klávesnici a myš. Proto je ve Windows Store nabízena i tato, dotyková verze, se kterou připojení ke vzdáleným počítačům bude i na tabletu hračka. Bonusem navíc je pak snadné přepínání mezi připojenými počítači a vylepšená optimalizace dle kvality připojení.

4

PicsArt

Další zajímavá aplikace, která vám umožní upravovat svoje fotky nebo třeba jen přenést do digitální podoby vaší aktuální náladu, je PicsArt. Podporuje mnoho externích zdrojů a služeb, ze kterých můžete rovnou do aplikace nahrávat fotky, umožňuje aplikovat desítky efektů, úprav obrázků v podobě filtrů a koláží a kromě toho nabízí jako inspiraci i mnoho obrázků od ostatních uživatelů.

5

Zdroj: KLATOVSKÝ, Karel. O technologiích (nejen) ve školách…. [online]. [cit. 12.1.2015]. Dostupný na WWW: http://www.klatovsky.cz/2015/01/windows-aplikace-nejen-pro-skolstvi.html