Úvodní stránka / Aktuálně / Vyzkoušejte si výbavu od Microsoftu pro Android a iOS

Vyzkoušejte si výbavu od Microsoftu pro Android a iOS

Tento týden zahýbal světem aplikací pro tablety a smartphony především Microsoft, když ve stejný den představil finální verze Wordu, Excelu a PowerPointu pro tablety s Androidem i zbrusu novou verzi e-mailového klienta Outlook pro Android a iOS. Stručně si ovšem představíme i další zajímavé aplikace.

Word, Excel a PowerPoint pro tablety

Svoje Office aplikace pro tablety s Androidem již Microsoft přestal označovat jako vývojové či testovací

O dostupnosti aplikací ze sady Microsoft Office pro tablety s Androidem jsme vás informovali celkem nedávno. Tento týden ovšem došlo k zásadní změně, když Microsoft přestal označovat aktuálně dostupné verze Wordu, Excelu a PowerPointu jako testovací. Aplikace jsou k dispozici zdarma, stále ovšem trvá podmínka platformy Android 4.4, což znamená, že si nástroje z Microsoft Office instalujete jen na novější tablety.

Dostupnost: Word, Excel, PowerPoint pro Android (pouze tablety)

Microsoft nezapomněl ani na konkurenci, takže jeho mobilní Outlook podporuje i Gmail a iCloud

Microsoft Outlook

Svoji premiéru si odbyla i zcela nová podoba mobilní verze aplikace Microsoft Outlook, dostupná pro zařízení s Androidem a iOS. E-mailového klienta s moderním a perfektně přehledným rozhraním lze propojit se schránkou na serverech Outlook.com, Microsoft Exchange i službou Office 365 – a co je nejlepší, nový Outlook umí pracovat i se schránkami Gmail a iCloud. Aplikace nabízí přehledné třídění příchozí pošty, kalendář i adresář kontaktů. Velmi snadno můžete k novým e-mailům připojovat soubory z úložišť OneDrive a Dropbox, filtrovat příchozí poštu a rychle vyhledávat v obsahu zpráv i v adresáři.

Dostupnost: Android, iPad.

Zdroj: http://technet.idnes.cz/office-a-outlook-pro-ios-a-android-dlf-/software.aspx?c=A150130_092529_software_vse

Celý článek naleznete zde.

O Radek Švehla

Radek Švehla
Absolvent střední průmyslové školy elektrotechnické. Po ukončení studia se ve své profesní kariéře vždy věnoval komunikačním a informačním technologiím. V posledních deseti letech pracoval pro nadnárodní distributorskou společnost TechData Distribution a byl členem českého zastoupení společnost Acer, významného světového výrobce výpočetní techniky. Aktualně pracuje ve společnosti ITveSkole.cz o.p.s., kde se díky svým bohatým zkušenostem v oblasti ICT podílí na tvorbě a výběru správných školních řešení směřujících k inovaci výuky za využití moderních technologií.