Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Windows aplikace (nejen) pro školství – 12.díl

Windows aplikace (nejen) pro školství – 12.díl

Typing Fingers

Psaní všemi deseti je v dnešní moderní době jednou ze základních znalostí, kterou by každý uživatel měl mít. Nabídka aplikací pro výuku této dovednosti se v poslední době rozšířila o další, kterou najdete v katalogu aplikací Windows Store a která je, a to je důležité, plně lokalizovaná a nabízí české výukové rozhraní včetně českého rozložení klávesnice. Zejména mladším uživatelům se pak bude určitě líbit grafické zpracování této aplikace.

0
Wonders of the World

Zkuste dát vyjmenovat dnešním studentům klasické divy světa? Co se dozvíte? Facebook, internet,… V této aplikaci máte vše pohromadě, na jednom místě. U každého divu světa máte k dispozici jeho podrobný popis. Oprašte si zvé znalosti o paláci Taj Mahal nebo Machu Picchu.

1

World Countries Factbook

Klasických map, ve kterých se můžete podívat na jednotlivé státy světa, je ve Windows Store poměrně mnoho. Tato aplikace ale k nim přidává důležitá fakta a další zajímavé informace. Mimo to se můžete rovnou na mapě podívat na vlajky jednotlivých států. Data v aplikaci jsou založena na světoznámé The World Factbook od ještě známější CIA.

3

PreSchool Essentials

Ani v dnešním seznamu aplikací nezapomínáme na ty nejmenší. V této graficky povedené aplikaci si můžete vyzkoušet práci s tvary, písmenky, číslicemi nebo barvami. Kromě toho zde můžete kombinovat a skládat puzzle založené na obrázcích a písmenkách, skládat dohromady jednotlivé tvary písmen a naučit se jemné motorice v podobě obtahování různých vzorů.

4

SkyORB

Ponořte se do hvězdného světa díky aplikaci SkyOrb. Čeká na vás 3D mapa hvězd, 3D planetárium a mnoho dalšího. Zajímavou vlastností aplikace je ta funkce, že po namíření tabletu na oblohu se vám zobrazí, na jakou hvězdu se právě díváte. V aplikaci je možné snadno vytvářet screenshoty nebo si zobrazit mapu bez jakýchkoliv rušivých ovládacích prvků.

5

Zdroj: KLATOVSKÝ, Karel. O technologiích (nejen) ve školách…. [online]. [cit. 2.2.2015]. Dostupný na WWW: http://www.klatovsky.cz/2015/02/windows-aplikace-nejen-pro-skolstvi.html