Úvodní stránka / Aktuálně / Otazníky zdraví nejen na tabletech

Otazníky zdraví nejen na tabletech

Logo otazniky barProjekt Otazníky zdraví je realizován na území Pardubického kraje a je určen pro žáky základních a středních škol. Aktivit projektu, které jsou zaměřeny na péči o zubní zdraví, dopravní výchovu a zvyšování tělesné zdatnosti, se zúčastní dohromady 700 žáků 25 škol.

Projekt začal v září a bude probíhat po celý školní rok. Lektoři v jeho průběhu postupně navštěvují všech 25 partnerských škol, kde v rámci Týdnů pro zdraví budou realizovat výše uvedené aktivity.

Kromě základních požadavků daných výzvou v tom smyslu, že projekt musí obsahovat základním témata, kterými jsou výchova ke zdraví a dopravní výchova, přináší projekt Otazníky zdraví řadu inovací. Asi tou největší je zapojení tabletů do výuky a vývoj speciálních aplikací pro tato dotyková zařízení právě na podporu výuky ve zdravotní a dopravní výchově.

V projektu jsou využívány dvě tabletové třídy po 15 zařízeních, na kterých jsou nainstalovány dvě aplikace pro výše zmíněné oblasti.

IMG_5833 IMG_5795

IMG_5903 IMG_5786

Lektorky Lenka Kubrichtová a Vendulka Cidlinová připravily pro děti zajímavý a dynamický program, který trvá dvě vyučovací hodiny pro každou oblast. Čtvrťáci a páťáci tak absolvují dopoledne nabité použitím názorných pomůcek, kvízy v interaktivních aplikacích na tabletech i prací na interaktivních tabulích. Děti se aktivně zapojují do výuky a jejich reakce jsou velmi spontánní.

Webové stránky projektu najdete na adrese http://zdravi.dumy.cz
 
Projekt: Otazníky zdraví – možnosti zvyšování zdravotní gramotnosti dětí a mládeže.
Reg. číslo: CZ 1.07/1.1.00/53.0008
Příjemcem dotace a realizátorem projektu je firma Boxed s.r.o. ve spolupráci s obecně prospěšnou společnosti ITveSkole.cz.
 
Odkaz na video: http://youtu.be/Iq71yOCY1Ts?list=UUZadfN8dE8SkAxXcpCMP5Kg

Bez n‡zvu-1

 

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek