Úvodní stránka / Aktuálně / Otazníky zdraví nejen na tabletech

Otazníky zdraví nejen na tabletech

Logo otazniky barProjekt Otazníky zdraví je realizován na území Pardubického kraje a je určen pro žáky základních a středních škol. Aktivit projektu, které jsou zaměřeny na péči o zubní zdraví, dopravní výchovu a zvyšování tělesné zdatnosti, se zúčastní dohromady 700 žáků 25 škol.

Projekt začal v září a bude probíhat po celý školní rok. Lektoři v jeho průběhu postupně navštěvují všech 25 partnerských škol, kde v rámci Týdnů pro zdraví budou realizovat výše uvedené aktivity.

Kromě základních požadavků daných výzvou v tom smyslu, že projekt musí obsahovat základním témata, kterými jsou výchova ke zdraví a dopravní výchova, přináší projekt Otazníky zdraví řadu inovací. Asi tou největší je zapojení tabletů do výuky a vývoj speciálních aplikací pro tato dotyková zařízení právě na podporu výuky ve zdravotní a dopravní výchově.

V projektu jsou využívány dvě tabletové třídy po 15 zařízeních, na kterých jsou nainstalovány dvě aplikace pro výše zmíněné oblasti.

IMG_5833 IMG_5795

IMG_5903 IMG_5786

Lektorky Lenka Kubrichtová a Vendulka Cidlinová připravily pro děti zajímavý a dynamický program, který trvá dvě vyučovací hodiny pro každou oblast. Čtvrťáci a páťáci tak absolvují dopoledne nabité použitím názorných pomůcek, kvízy v interaktivních aplikacích na tabletech i prací na interaktivních tabulích. Děti se aktivně zapojují do výuky a jejich reakce jsou velmi spontánní.

Webové stránky projektu najdete na adrese http://zdravi.dumy.cz

Projekt: Otazníky zdraví – možnosti zvyšování zdravotní gramotnosti dětí a mládeže.
Reg. číslo: CZ 1.07/1.1.00/53.0008
Příjemcem dotace a realizátorem projektu je firma Boxed s.r.o. ve spolupráci s obecně prospěšnou společnosti ITveSkole.cz.

Odkaz na video: http://youtu.be/Iq71yOCY1Ts?list=UUZadfN8dE8SkAxXcpCMP5Kg

Bez n‡zvu-1