Úvodní stránka / Aktuálně / Hledáme on-line vzdělávací zdroje!

Hledáme on-line vzdělávací zdroje!

Týden otevřeného vzdělávání (Open Education Week) proběhne oficiálně od 9. do 13. března 2015. Už v těchto dnech ale běží soutěž „Hledáme on-line vzdělávací zdroje!“. Soutěž je postavena na jednoduchém principu: víte-li o volně přístupném vzdělávacím materiálu v některé z vyhlášených kategorií, přihlaste ho do soutěže. Odměnou budou například vstupenky do Techmania Science Center v Plzni.
Soutěž je vyhlášena v následujících kategoriích:

Co je černá díra?
Vzdělávací zdroje pro děti s dyslexií
Chemické reakce
Různé teorie vzniku života
Jak komunistický režim manipuloval veřejným míněním?
Motivace k aktivnímu pohybu dětí

Přihlašovat vzdělávací materiály je možné do 8. 3. 2015. Poté bude mít veřejnost možnost hlasovat a vybrat mezi přihlášenými ty nejzajímavější.

Otevřené vzdělávací zdroje (Open Educational Resources, OER): Podstatou otevřeného vzdělávání je především princip volného a otevřeného sdílení. Volné a otevřené sdílení je v tomto významu chápáno jako neomezené, a to jak z hlediska jeho dostupnosti, to znamená bez bariér, tak také z hlediska svobody využívání, úprav a dalšího šíření. Ze své podstaty je jeho doménou internet, ale nemusí se omezovat pouze na něj. UNESCO vytvořilo svou vlastní platformu pro sdílení otevřených vzdělávacích zdrojů.

Zdeněk Slejška, ředitel EDUin, řekl: „Otevřené vzdělávací zdroje mají velký potenciál, stačí se podívat třeba na úspěch Khan Academy, která má i svou českou odnož. Je ale nutné je popularizovat a upozornit na ně. O to se soutěží Hledáme on-line vzdělávací zdroje snažíme. “

Více informací zde.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek