Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Praktické workshopy pro ICT metodiky

Místo realizace:Dotknete se inovaci

Projekt Dotkněte se inovací

Kontaktní osoba:

ICT metodici, koordinátoři a ředitelé partnerských škol

Realizační tým projektu Dotkněte se inovací:
Ing. František Hůlka, E-mail: fhulka@boxed.cz, http://dotek.dumy.cz

V průběhu realizace projektu „Dotkněte se inovací“ v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost jsou i v tomto projektu (obdobně jako ve všech ostatních projektech Výzvy 51) vzděláváni ICT metodici a připravováni na svou budoucí roli rádce a mentora ve svých školách.

Požadavky na získání praktických dovedností:

Mnoho informací a znalostí je však pro úspěšné zavádění tabletů do výuky nutné poznat a vyzkoušet si prakticky, na vlastní oči vidět a vlastníma rukama si osahat některé technologie, aplikace a postupy, kromě teoretických znalostí i získat a osvojit si praktické dovednosti.

Projekt „Dotkněte se inovací“ na potřebné osvojení praktických dovedností pamatuje, v průběhu realizace byl naplánován a ve dnech 25-26. března uskutečněn dvoudenní seminář/workshop složený kromě společného informačního bloku zejména z 12 dílčích praktických workshopů a mnoha hodin konzultací i osobních neformálních diskuzí a předávání zkušeností.

2-denní seminář/workshop zahrnoval:

Celý seminář/workshop byl kromě úvodního společného bloku tvořen zejména dílčími workshopy ve 3 tematických oblastech:

• Tablety a technologie
  • Integrace tabletů a správa
  • Cloudové systémy

V uvedených oblastech jsme se věnovali tématům:

ws01

• Tablety a technologie
    • Otazníky fungování školní Wi-Fi pro tablety
    • Optimální příprava tabletů pro výuku, imagování
    • iZákladna: monitoring, instalace a synchronizace OS tabletů
    • SW pro řízení výuky s tablety
  • Integrace tabletů a správa
    • Pokročilé technologie pro bezdrátový přenos obrazu
    • Integrace tabletů do školní sítě, využití zdrojů
    • Pokročilé možnosti monitoringu a správy tabletů
    • Pokročilé připojení tabletů do školní sítě, centrální konfigurace
  •  Cloudové systémy
    • Microsoft Office 365: pokročilá komunikace a sdílení dat
    • Microsoft Office 365: pokročilá správa prostředí
    • Microsoft Office 365: SharePoint? Informace na jednom místě!
    • iTřída: vlastnosti, výhody a funkce systému, správa prostředí

Průběh workshopů:

Každý workshop byl tvořen úvodním zasvěcením do tématiky, následovaly praktické ukázky nebo ještě lépe praktické vyzkoušení samotnými účastníky na jejich dotykových zařízeních a v závěru vždy byl prostor pro diskuzi a výměnu zkušeností v projektu.

Další informace o průběhu workshopů asi nejlépe podá několik fotografií:

ws02   ws04   ws05

ws07   ws03   ws06

Závěrem:

Význam a hlavně úspěšné provedení 2-denního workshopu ICT metodiků nejlépe vystihuje názor jednoho z účastníků vyjádřený v nezbytném evaluačním dotazníku této aktivity:

Nejvíce využiji školení týkající se cloudových systémů. Například hodina týkající se iTřídy byla velice pěkná a přínosná. Velice dobrý byl i kontakt s lidmi stejného oboru, škol – diskuze o stavu jejich škol, problémy, řešení. Díky tomu vím, jak je to jinde na školách a spoustu rad a doporučení nejen co se tabletů týče. Nebýt tohoto workshopu, takové kontakty a poznatky bych neměl. …“, Mgr. D. H., ZŠ a MŠ v severních Čechách

Nezbývá než dodat:

Děkujeme všem za účast i aktivní spolupráci!

O František Hůlka

František Hůlka
Ve volném čase se věnuji rodině, sportu, přírodě, fotografování a rád něco kutím :-).