Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Windows aplikace (nejen) pro školství – 14. díl

Windows aplikace (nejen) pro školství – 14. díl

MathQuiz

Procvičování příkladů v matematice není nikdy dost, a pokud se k tomu připočte povedené grafické prostředí, které simuluje reálnou tabuli a křídu, výsledkem je další z mnoha výborných pomocníků pro výuku matematiky ve škole.

1

This Day in History

Každý den v naší historii se stalo něco významného. Pomocí této aplikace se můžete společně v rámci výuky podívat na to, co konkrétně a nad vybranými událostmi diskutovat. Vybírat dny můžete i za pomoci povedeného dlaždicového uživatelského rozhraní.

2

Notes ´n´ Fun

Zajímavá aplikace od českého vývojáře, která vám zábavnou formou hry umožňuje testovat vaše znalosti notové osnovy a jednotlivých tónů. CDEFG….vzpomenete si ještě, jak to bylo dále?

3

Don´t play with your music

Pokud se vám práce s notami v minulé aplikaci zalíbila natolik, že byste chtěli s notami pracovat více, pak je právě tato aplikace určena přesně pro vás. Máte zde možnosti zápisu not, uložení souboru pro pozdější přehrávání nebo i možnosti vytisknutí. Vložené noty si můžete ihned poslechnout a to ve formě nástrojů piana, houslí nebo banja.

4
Zdroj: KLATOVSKÝ, Karel. O technologiích (nejen) ve školách [online]. [cit. 17.4.2015]. Dostupný na WWW: http://www.klatovsky.cz/2015/04/windows-aplikace-nejen-pro-skolstvi-14.html