Úvodní stránka / Aktuálně / Závěrečná konference projektu „Jak co funguje“ proběhla v plzeňské Techmanii

Závěrečná konference projektu „Jak co funguje“ proběhla v plzeňské Techmanii

Závěrečná konference projektu „Jak co funguje“ proběhla v plzeňské Techmanii. V projektu OP VK „Jak co funguje“ CZ.1.07/1.3.00/48.0075 spolufinancovaným Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky určeném pro pedagogy a vedoucí pracovníky mateřských škol proběhla v pátek 29. 5. 2015 závěrečná konference.

4Cílem celého projektu je připravit učitele mateřských škol tak, aby byli schopni rozvíjet u dětí kladný postoj k technice a technickému prostředí ještě v rámci předškolního vzdělávání, i proto bylo jako místo konference zvoleno Techmania Science Centrum. V rámci závěrečného setkání zástupců jednotlivých mateřských škol zapojených do projektu se odehrála prohlídka expozic s výkladem a praktickými ukázkami dílen a laboratoří.

IMG_4323Na programu konference bylo jednak zhodnocení celého projektu a to jak manažerem klíčové aktivity evaluace z pohledu dlouhodobých dotazníkových šetření a jejich závěrů, tak z pohledu vedoucího pracovníka mateřské školy, která se do projektu zapojila. Obě dvě hodnocení lze považovat za velmi pozitivní, ze zjištěných poznatků vyplývá spokojenost jak s obsahem vzdělávání, tak s odborností lektorů. Celkem 92% pedagogů hodnotilo semináře absolvované v projektu za přínosné a ředitelé ocenili především dopad projektu na ICT gramotnost svých pracovníků obecně i v oblasti polytechnické výchovy. Zároveň se díky realizovanému projektu daří zlepšovat technické podmínky v jednotlivých MŠ, všech 50 zapojených mateřských škol bylo vybaveno interaktivním řešením BenQ včetně software pro tvorbu interaktivních materiálů a notebookem profesionální řady Dell s operačním systémem Microsoft Windows 8.1.

Většina školek také uvedla zvýšení kvality připojení k internetu a častějšího používání ICT při práci s dětmi. 

2 3 5

Pozitivní zpětnou vazbu jsme také zaznamenali na systém online vzdělávání, kdy součástí akreditovaných programů byly kromě prezenčních kurzů také webináře. Pedagogové ocenili možnost vzdělávání z pohodlí domova nebo společné zapojení do online semináře na školní dotykové obrazovce.

IMG_4369Klíčovým bodem programu byla prezentace materiálů vzniklých v projektu samotnými autorkami a navazoval blok věnovaný využití těchto materiálů ve výuce a inspirace pro práci s předškoláky. V projektu celkem vznikne 800 unikátních materiálů, které jsou postupně v digitální podobě sdíleny s ostatními pedagogy na portálu dumy.cz v sekci předškolní vzdělávání.

Materiály související s polytechnickou výchovou dětí vznikaly v průběhu akreditovaného programu Polytechnická výchova v MŠ a kombinují využití moderních technologií s didaktickým kufříkem.

Součástí konference bylo i představení vzniklých metodických materiálů a výhled na nové projektové období. Zapojené mateřské školy projevily velký zájem o účast v dalších podobných projektech ve spolupráci se společností BOXED, s.r.o.

[focus color=“light“ background=“lightgrey“ gradient=“darkgray“ style=“normal“]Do projektu je celkem zapojeno 50 mateřských škol ze všech regionů České republiky.

V projektu bylo proškoleno v akreditovaných programech Problematika polytechnického vzdělávání v předškolní výchově a Moderní trendy a možnosti využití IC technologií pro efektivní řízení školy 76 vedoucích pracovníků MŠ a v klíčových aktivitách KA03 Úvodní vzdělávání pedagogů v práci s interaktivní technikou, KA04 Vzdělávání pedagogů v oblasti polytechnické výchovy a KA05 Moderní formy interaktivní výuky celkem 305 pedagogických pracovníků MŠ.[/focus]

Více o projektu „Jak co funguje“ na stránkách materinky.dumy.cz

Ing. Gabriela Hošková, manažerka projektu

 logo

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek