Úvodní stránka / Aktuálně / Výzva č. 56 – zajímavá nabídka stínování pro pedagogy cizích jazyků, matematiky, přírodovědných a technických…

Výzva č. 56 – zajímavá nabídka stínování pro pedagogy cizích jazyků, matematiky, přírodovědných a technických…

Zajímají vás zkušenosti pedagogů v zahraničí? Máte obavy, že se v jiném jazyce nedomluvíte? Chcete navštívit cizí prostředí a přitom se cítit jako doma? Pak čtěte dál, protože tato nabídka je určena přesně vám. Zveme vás na Slovensko!

Vysoké Tatry.jpgŠablona 3 výzvy č. 56 je zaměřena na profesní rozvoj pedagogů cizích jazyků, matematiky, přírodovědných a technických předmětů (včetně ICT) v podobě stínování (shadowing) na partnerských školách v zahraničí v délce minimálně 5 pracovních dní.

Shadowing je novou metodou práce, která se z oblasti vzdělávání manažerů zvolna prosazuje i v dalším vzdělávání pedagogických pracovníků. Jde o podporu přímé výměny nejlepších postupů v učitelské profesi, kdy pedagog “stínuje” kolegu z jiné instituce za účelem studia jeho každodenních pracovních činností. Sleduje jeho pracovní prostředí, metody a postupy. Učí se, jak lze dané metody uplatňovat v praxi. V případě projektu hostitelská instituce musí sídlit v zahraničí a musí mít zkušenosti v daném oboru.

Stínování (shadowing) umožnuje našim učitelům na krátkou dobu navštívit vzdělávací instituci v zahraničí a získat tak zkušenosti při sledování práce kolegů. Stínování je možné realizovat ve kterékoliv zemi EU nebo ESVO (Evropské sdružení volného obchodu). Příjemné je ale trávit pracovní čas tam, kde se člověk lehce dorozumí, kde kolegové učitelé mají podobné profesní starosti, jako mám já.

Proto také jednou z nejčastěji volených zemí, kterou pedagogové pro stínování v rámci šablony č. 3 výzvy 56 volí, je Slovensko. Výhodou je dostupnost i neexistující jazyková bariéra i celková kulturní blízkost. Díky nižším nákladům spojených s cestou, je součet nákladů související s cestou nižší než příručkou stanovená hodnota 42 158 Kč. Zbylé prostředky bude moci škola využít na další výdaje související s realizaci klíčové aktivity jako je administrace projektu, výdaje na pedagoga i například na vybavení související s realizací výstupu klíčové aktivity.

Jednou z možností realizace stáže na Slovensku je nabídka připravená ve spolupráci s Letuška.cz.

Nabídka zahrnuje:

– Zajištění stáže ve vhodné škole dle aprobace pedagoga

– Ubytování a plnou penzi

– Cestovní pojištění

– Dárek v podobě ICT pro podporu pobytu

– Podpora při tvorbě zprávy ze zahraniční stáže a podpora při administraci projektu.

 

Seznam slovenských partnerských škol:

 1. Základná škola Nemocničná, Povážská Bystrica, http://zspb.sk/
 2. Základná škola s materskou školou, Považské Podhradie 169, Považská Bystrica, http://www.zspodhradpb.edu.sk/
 3. Základná škola Sebedražie, http://skolasebedrazie.edupage.org/
 4. Základná škola s materskou školou, Brodno-Žilina,  http://www.zsbrodza.edu.sk/
 5. Základná škola Juraja Fándlyho, Sereď, http://www.zsjfsered.sk/

 

Máte zájem o stínování na Slovensku?

Kontaktujte ITveSkole.cz, Marek Fiala vám pomůže vybrat správné řešení: mfiala@itveskole.cz, +420 727 902 489, případně využijte kontaktní formulář.

O Gamba Robert

Gamba Robert
Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor učitelství matematika-fyzika. Pracoval ve státní správě na pozici ředitele školského úřadu a vedoucího odboru školství krajského úřadu. Stál na počátku zavádění informačních technologií ve školství, dlouhodobě se věnuje problematice rozvoje lidských zdrojů a celoživotnímu vzdělávání. Je autorem řady úspěšných projektů z této oblasti (RISA Liberec, TECHYes, Trojlístek, Triangl,...) a studií z oblasti školství. Mezi jeho oblíbené aktivity patří vzdělávání dospělých, kolo a běžky.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

 • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

  Číst více »

Katalog řešení

 • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

  Číst více »

Aktivity, konference

 • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

  Číst více »

Rolovat na počátek