Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Windows aplikace (nejen) pro školství – 17. díl

Windows aplikace (nejen) pro školství – 17. díl

Visual Graph 3D

Matematické funkce nemusí být na první pohled pro mnoho student záživné. Ale mnohdy jim jen stačí dát grafickou podobu ve 3D modelu a hned se s nimi pracuje zcela jinak. V této aplikaci takto může vizualizovat běžné i parametrické funkce, funkce načítat a ukládat či vytvářet snadné snímky obrazovek.

2015-07-28_14-25-06

 

123D Sculpt+

Tvorba realistických 3D modelů nikdy nebyla snazší. Díky této aplikaci od známé společnosti Autodesk máte možnost vytvářet a modelovat víceméně jakýkoliv objekt. Od vesmírných lodí po zvířata. Svůj 3D model můžete nechat realisticky prostorově pokrýt vybranou texturou. Jakmile budete mít model hotov, můžete si jen rovnou vytisknout na 3D tiskárně nebo vyexportovat do použití v jiných aplikacích. A pokud hledáte něco na začátek pro inspiraci, tisíce modelů vytvořených nadšenou komunitou, vám zcela jistě přijde vhod.

2015-07-28_14-28-36

 

Toonia Colorbook

Omalovánky 21. století – tak to je přesně tato aplikace. Nejdete v ní 128 stránek plných obrázků čekající na vybarvení, samozřejmostí je podpora více dotyků, ukládání, sdílení nebo dokonce tisku a to nejenom hotových výtvorů, ale i těch základních černobílých, pro vymalování pastelkami. V aplikaci nenaleznete žádné reklamy a na pozadí hraje při vybarvování příjemná hudba.

2015-07-28_14-27-41

Dopravní značky

Dopravní značky a jejich znalost může dělat mnoho uživatelům problémy. Ať se je chcete učit zcela nově nebo si je jen připomenout, tato aplikace je pro vás to pravé. Najdete zde celkem 360 značek, jejichž názvy jsou namluveny v češtině. Procvičování a učení je možné realizovat zábavnou formou ve stylu pexesa a umožňuje vám procvičovat a opakovat i jen pouze chybně zodpovězené otázky.

2015-07-28_14-29-39

 

Zdroj: KLATOVSKÝ, Karel. O technologiích (nejen) ve školách…. [online]. [cit. 30.7.2015]. Dostupný na WWW: http://www.klatovsky.cz/2015/07/windows-aplikace-nejen-pro-skolstvi-16.html

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek