Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Windows aplikace (nejen) pro školství – 18. díl

Windows aplikace (nejen) pro školství – 18. díl

CreateBook

Čtení knih je zcela jistě zasloužená aktivita, ale proč je jenom číst, když je můžete i vytvářet. A tím není myšleno obyčejné psaní v textovém editoru, ale kreativním způsobem pomocí této aplikace. Do každé stránky je možné vkládat text, obrázky, video a zvuk, sdílet knihy s přáteli, vytvářet výukové materiály nebo interaktivní knihy pro děti.

SNAG-0091

Multiplication Tables

Procvičování je u některých témat jedním z nejefektivnějších způsobu naučení se novým dovednostem a násobilka je jednou z nich. V této aplikaci jsou pro vás připraveny dva režimy, režim učení a režim zkoušení, přičemž je vše vytvořeno v pěkném grafickém prostředí s uzpůsobením na dotykové ovládání.

SNAG-0094

Alphabet Song

Pro výuku anglické abecedy je určena mj. i aplikace Alphabet Song. Jak již z názvu vyplývá, bude se v ní i zpívat, což je způsob, který je u děti mnohem oblíbenější a efektivnější, než prostá výuka. Zazpívejte si společně a naučte se vše od A do Z.

SNAG-0096

Mickey Mouse Clubhouse Paint and Play

Pravděpodobně neexistují rodiče, kteří by v dnešní době nevěděli, co je to Mickeyho klubík. Tento populární vzdělávací seriál pro malé děti přichází i na tablety a to v podobě elektronických omalovánek. Děti si v něm mohou vytvářet svůj vlastní 3D svět přesně podle jejich představ.

SNAG-0097

Zdroj: KLATOVSKÝ, Karel. O technologiích (nejen) ve školách…. [online]. [cit. 2.9.2015]. Dostupný na WWW: http://www.klatovsky.cz/2015/08/windows-aplikace-nejen-pro-skolstvi-18.html