Úvodní stránka / Aktuálně / Vytvořte si test v aplikaci Socrative

Vytvořte si test v aplikaci Socrative

Chcete s žáky ve škole hlasovat a použít při tom mobilní zařízení? Chcete testovat online? Chcete využít tablety nebo třeba chytré telefony k soutěži skupin? To vše vám umožní Socrative.com.

Jedná se o volně dostupnou aplikaci, kterou lze používat přes internetové rozhraní a je tedy funkční ve všech operačních systémech s jakýmkoli zařízením připojeným k internetu.

Po bezplatné registraci a přihlášení pracujete s následujícími panely.

12

Zkuste si vytvořit vlastní testové otázky, vkládejte vlastní obrázky, ušijte si test tzv. na míru – CREATE QUIZ.

3

Test je připraven, stačí ho spustit – START QUIZ. Žákům se testové otázky mohou zobrazovat v různém pořadí, stejně tak správná odpověď se nemusí skrývat u všech žáků pod stejným písmenem.

45

Vyhodnocení bude rychlé a názorné. Snadno získáte přehled o úspěšnosti jednotlivých žáků i o obtížnosti zadaných otázek – REPORTS.

6

A pokud nechcete žáky testovat, ale chcete je naplno zapojit do týmové práce, vyhlaste „Vesmírný závod“. Stačí jen připravit vhodné otázky, rozdělit žáky do skupin a spustit SPACE RACE. Pak už všichni napjatě sledujete, jak raketky, jednorožci nebo třeba včelky s každou správnou odpovědí poskočí o kus vpřed.

7

Nechce se vám připravovat otázky předem, a přesto byste chtěli o něčem hlasovat? I pro vás má Socrative řešení. Vymyslete otázku na místě, klikněte na QUICK QUESTION, zvolte typ odpovědi a můžete se do toho pustit. Výsledky vidíte okamžitě.

7

Líbí se vám kvíz, který vytvořil kolega? Požádejte ho o kód a můžete si ho naimportovat, třeba i upravit a použít ve své hodině – IMPORT QUIZ.

8

Z vlastní zkušenosti mohu Socrative vřele doporučit. Obzvlášť soutěž týmů se těší velké oblibě. Věřte, že vyučujícímu matematiky srdce zaplesá, když žáci osmé třídy se zaujetím počítají i místo přestávky ☺.

Podrobný návod v angličtině: www.socrative.com/materials/SocrativeUserGuide.pdf

Mgr. Šárka Rosická, Gymnázium Jiřího Ortena Kutná Hora

sarka.rosicka@gymkh.eu

——————————————————————————————————————————————

Aplikace si lze stáhnout i na portálu DUMY.cz

pro Android – http://dumy.cz/material/145788-socrative-teacher

pro Windows – http://dumy.cz/material/160488-socrative-pro-windows

pro Apple – http://dumy.cz/material/160489-socrative-teacher-pro-apple

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek