Úvodní stránka / Aktuálně / Vytvořte si test v aplikaci Socrative

Vytvořte si test v aplikaci Socrative

Chcete s žáky ve škole hlasovat a použít při tom mobilní zařízení? Chcete testovat online? Chcete využít tablety nebo třeba chytré telefony k soutěži skupin? To vše vám umožní Socrative.com.

Jedná se o volně dostupnou aplikaci, kterou lze používat přes internetové rozhraní a je tedy funkční ve všech operačních systémech s jakýmkoli zařízením připojeným k internetu.

Po bezplatné registraci a přihlášení pracujete s následujícími panely.

12

Zkuste si vytvořit vlastní testové otázky, vkládejte vlastní obrázky, ušijte si test tzv. na míru – CREATE QUIZ.

3

Test je připraven, stačí ho spustit – START QUIZ. Žákům se testové otázky mohou zobrazovat v různém pořadí, stejně tak správná odpověď se nemusí skrývat u všech žáků pod stejným písmenem.

45

Vyhodnocení bude rychlé a názorné. Snadno získáte přehled o úspěšnosti jednotlivých žáků i o obtížnosti zadaných otázek – REPORTS.

6

A pokud nechcete žáky testovat, ale chcete je naplno zapojit do týmové práce, vyhlaste „Vesmírný závod“. Stačí jen připravit vhodné otázky, rozdělit žáky do skupin a spustit SPACE RACE. Pak už všichni napjatě sledujete, jak raketky, jednorožci nebo třeba včelky s každou správnou odpovědí poskočí o kus vpřed.

7

Nechce se vám připravovat otázky předem, a přesto byste chtěli o něčem hlasovat? I pro vás má Socrative řešení. Vymyslete otázku na místě, klikněte na QUICK QUESTION, zvolte typ odpovědi a můžete se do toho pustit. Výsledky vidíte okamžitě.

7

Líbí se vám kvíz, který vytvořil kolega? Požádejte ho o kód a můžete si ho naimportovat, třeba i upravit a použít ve své hodině – IMPORT QUIZ.

8

Z vlastní zkušenosti mohu Socrative vřele doporučit. Obzvlášť soutěž týmů se těší velké oblibě. Věřte, že vyučujícímu matematiky srdce zaplesá, když žáci osmé třídy se zaujetím počítají i místo přestávky ☺.

Podrobný návod v angličtině: www.socrative.com/materials/SocrativeUserGuide.pdf

Mgr. Šárka Rosická, Gymnázium Jiřího Ortena Kutná Hora

sarka.rosicka@gymkh.eu

——————————————————————————————————————————————