Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Dobble a jeho automatická tvorba

Dobble a jeho automatická tvorba

V červenci vydala Lidka Kovaříková článek o hře Dobble a jejím použití v angličtině.  A vyzvala, zda má někdo nápady na využití v jiných předmětech. Hru jsem neznala a tak jsem začala hledat další informace a taky cestu, jak tvořit sady jednodušeji.

Našla jsem stránku http://radiganengineering.com/, kde jsou ke stažení číselná schémata pro různý počet obrázků. Pravý poklad se však skrýval úplně dole – excelovská tabulka, která automaticky generovala obsah karet ze zadaných slov. Nic složitého, ale už hotová.

Jenomže mnohem více by se hodily obrázky místo slov a práci s obrázky z webu umí pěkně tabulky od Google. Stačilo jenom nahrát tabulku na GDisk a nahradit konkrétní slova příkazem =image. A když už, tak jsem dodělala další list, kde je jednoduchý tisk karet 2×2.

Kopie tabulky pro vás

Abych vyzkoušela tvorbu v praxi, tak jsem připravila 13 obrázků v Geogebře a vygenerovala geometrický Dobbler na opakování vzorců. Jediný zádrhel u vlastních obrázků je to, že musíte obrázky nahrát někam na web, protože potřebujete jejich URL adresu. Ale dnes už asi každý má nějaké cloudové úložiště, tak to není žádný problém.

pdf ke stažení

Tak snad bude tabulka dobře sloužit i vám.

Zdroj: RNDr. RAMBOUSKOVÁ, Jitka. Co jsem vyzkoušela ve škole a okolním vesmíru [online]. [cit. 11.9.2015]. Dostupný na WWW: http://www.cojsemvyzkousela.cz/?p=1505

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek