Úvodní stránka / Aktuálně / „ITveSkole nabízí vzdělávání pedagogů zaměřené na rozvoj technických dovedností žáků v rámci výzvy č. 57

ITveSkole.cz, o.p.s. nabízí pro potřeby Výzvy č. 57 všem školám tradičně kvalitní a promyšlené vzdělávání v oblasti rozvoje technických dovedností žáků na druhém stupni základních škol a na něj navazující rozvoj profesních dovedností učitelů. Společnost staví na zkušenostech v podobných aktivitách z předcházejících období. Za všechny můžeme jmenovat projekt Triangl – Podpora zájmu žáků o přírodovědné obory ve Středočeském kraji CZ.1.07/1.1.32/02.0105.

Díky podpoře Ministerstva školství v rámci výzvy č. 57 máte jedinečnou příležitost si potřebné vzdělávání pořídit bez zatížení napjatého školního rozpočtu, přičemž vaše škola bude díky tomuto vzdělávání schopna rychle a efektivně realizovat podaný projekt.

Technické vzdělávání

Rok 2015 Vláda ČR stanovila Rokem průmyslu a technického vzdělávání. Tuto akci podpořil Svaz průmyslu ČR, který volá po technicky vzdělaných absolventech. Proto jsme již v závěru minulého roku, s vědomím aktuálnosti tohoto tématu, začali připravovat nabídku školám. A již tradičně komplexní – od materiálně technického zabezpečení práce s dětmi až po úplně vzdělávání pedagogů. Přesně tak, jak je znají a požadují s námi spolupracující školy.

Struktura a obsah nabídky

Základ našeho řešení stojí na stavebnici Merkur. Především jde o český výrobek. Co je nejpodstatnější, svým pojetím stoprocentně naplňuje klíčové téma rámcového vzdělávacího programu „Design a konstruování“. Zařazení druhého tématu RVP „Práce s technickými materiály“ dosahujeme inovativním a zcela ojedinělým propojením stavebnice s běžnými látkami – dřevem, sklem, plastickou hmotou, kovem apod. Škola, která využije toto řešení, plně vyhoví podmínkám Výzvy 57 a současně obdrží odpovídající a všestranně vyhovující řešení pro svůj projekt.

Vzdělávací program sestává ze tří dílčích modulů.

• Seminář
  • Workshop
  • Příprava na projektové dny

Popis jednotlivých kurzů

Na semináři obdrží učitel souhrnnou informaci o tom, co je to projektové vyučování, kooperativní výuka, jak navázat tuto výuku na požadavky RVP, jak vytvářet žákovská a učitelská portfolia, jak vybavit školní dílnu.WP_20150918_08_37_00_Pro

Workshop již učitele provede vlastní tvorbou výstupů projektu. Našim cílem je pedagoga, resp. školu, kterou zastupuje, vybavit potřebnými znalostmi a dovednostmi pro tvorbu výstupů projektu. Účastník obdrží pracovní materiály, které bude moci po jednoduché úpravě použít pro práci s dětmi a přičlenit je k monitorovací zprávě projektu.

Poslední modul představuje přípravu pedagoga na projektový den. Zde budou učitelé pod vedením lektora provedeni celým průběhem projektového dne, na jehož počátku bude úkol (zadání, strategické řešení) a na konci realizovaný projekt včetně připravených výstupů projektu (návody, řešení, postupy, polotovary, hodnocení).

Všechny tři moduly tvoří konzistentní celek, doporučujeme jej proto absolvovat celý. Nicméně tým našich lektorů je schopen poskytnout učitelům aplikovatelné poznatky, dovednosti a rady i v rámci libovolně vybraného modulu.

Hodinová dotace: 4 h seminář + 4 h workshop + 4 hodiny projektový den. Maximální počet účastníků: 15.

Plánové místo konání: podle vašeho zájmu – u vás ve škole nebo v prostorách ITveSkole.cz.

Nabízíme kurzy pro jednotlivce ve školících místech ITveSkole.cz v Praze, Brně, Liberci, Pardubicích, nově v Bruntále, Ostravě a Zlíně. Cena kurzu Pro jednotlivce „na klíč“ 1 850,- Kč za seminář i workshop, samostatně objednaný seminář 970,- Kč.

Lektoři ITveSkole.cz, o.p.s. jsou připraveni zajistit vzdělávání přímo ve vaší škole. Cena Semináře je 8368,- Kč, cena semináře a workshopu je 16.500,- Kč včetně DPH.

REGISTRACE A PŘEHLED TERMÍNŮ KURZŮ PRO JEDNOTLIVCE

FORMULÁŘ PRO OBJEDNÁNÍ SEMINÁŘE NA ŠKOLU

V případě problému s registrací se obraťte na: skoleni@itveskole.cz

Máte zájem o naše kurzy?

Kontaktujte ITveSkole.cz, Marek Fiala vám pomůže vybrat správné řešení: mfiala@itveskole.cz, +420 727 902 489

O Gamba Robert

Gamba Robert
Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor učitelství matematika-fyzika. Pracoval ve státní správě na pozici ředitele školského úřadu a vedoucího odboru školství krajského úřadu. Stál na počátku zavádění informačních technologií ve školství, dlouhodobě se věnuje problematice rozvoje lidských zdrojů a celoživotnímu vzdělávání. Je autorem řady úspěšných projektů z této oblasti (RISA Liberec, TECHYes, Trojlístek, Triangl,...) a studií z oblasti školství. Mezi jeho oblíbené aktivity patří vzdělávání dospělých, kolo a běžky.

iTřída

• Původní český výukový systém iTřída ocení každý pedagog, který podporuje individuální výuku ve třídě i mimo ni.

ICT plán školy

• ICT plán je nutná součást rozvoje moderní školy. Přečtěte si rady a důležité informace pro jeho tvorbu nebo využijte jedinečný online nástroj.