Úvodní stránka / Aktuálně / 80x Windows 10 za 1 den

80x Windows 10 za 1 den

maxresdefaultWindows 10 v sobě kombinuje to nejlepší z Windows 8 a Windows 7.“ – Windows Insider

Představujeme zrealizovanou případovou studii pro základní školu, kde byly během jednoho jediného dne přeinstalovány počítače pro celou školu dle požadavků vedení.

Místo realizace:

Základní škola Ing. M. Plesingera-Božinova, Neratovice, Školní 900

Kontaktní osoba:

Ing. Lucie Čemusová, ICT koordinátor

Osoba odpovědná za realizaci:

Mgr. Miroslav Šucha, hlavní systémový inženýr

kontakt: msucha@boxed.cz, 606-071-369

Výchozí stav:

Celkem cca 80 počítačů, z toho ve dvou učebnách cca 43 počítačů, zbytek různě po škole. Z hlediska hardware se daly počítače rozdělit do 3 skupin dle výrobce a modelu počítače. Z hlediska operačního systému na počítačích byly většinou Windows 7, také Windows 8.1

Požadavky na dodávku a modernizaci:

• Sjednotit operační systém na všech počítačích, použít nejnovější operační systém Windows
  • Jednotné prostředí pro všechny uživatele včetně nainstalovaného software (kancelářský, výukový, administrativní)
  • Instalaci provést v co nejkratším čase, aby výuka v učebnách a práce učitelů byla co nejméně ovlivněna.
  • Počítače po instalaci musí být připraveny pro okamžité použití:
    • Počítače pojmenovat dle požadavků zadavatele
    • Počítače připojit do domény
    • Zadat licenci Windows a MS Office a aktivovat
    • Nainstalovat nejnovější aktualizace

Průběh prací:

• První návštěva školy, analýza hardware počítačů, potřebného software instalovaného síťově i lokálně.
  • Příprava vzorové instalace, vytvoření skriptů pro postinstalační kroky, příprava instalačních médií, důkladné testování nasazení image na školní počítače. Byly využity pouze technologie, které jsou součástí operačního systému Windows (např. sysprep, powershell) a MS Windows AIK.
  • Škola si před termínem instalace zajistila přesunutí všech počítačů po škole do vybrané IT učebny.
  • Druhá návštěva školy s cílem přeinstalovat všechny počítače – práce probíhaly svižně, instalovalo se několik počítačů paralelně. Po spuštění počítače a odsouhlasení instalace vše probíhalo automaticky, až na konečnou fázi, kdy bylo potřeba zadat jméno počítače. Na konci instalace stál aktualizovaný počítač, s aktivovanou licencí Windows 10 i Office, připojený do domény. Prostě počítač připravený pro přihlášení uživatele.
  • Jako u každé velké akce se vyskytly drobné problémy, které se řešily operativně. Např. hardware počítače byl odlišný, ač model PC vypadal stejně jako u ostatních v učebně. Nebo odpojený kabel od sítě, což znemožnilo úspěšné dokončení automatických skriptů.

Závěrem:

• Během 7 hodin 80 nainstalovaných počítačů – minimální ovlivnění běžného chodu školy
  • Přínos pro školu:
    • Využití nejnovějších technologií – operační systém Windows 10
    • Jednotné prostředí ve škole pro všechny
    • Snížené náklady na údržbu počítačů z důvodu jednotné instalace
    • Připravená image na serveru pro případné reinstalace počítačů

A jak zhodnotila celou akci školní ICT koordinátorka Ing. Lucie Čemusová?

„Reimage školních počítačů proběhla rychle. I přes několik drobných potíží (jiná konfigurace PC, které byly z jedné dodávky), které byly během procesu zjištěny, běží všechna PC na Windows 10 bez obtíží. Problémem bylo nastavení starších tiskáren, nicméně bylo možné použít ovladače pro Windows 8.1 a vše funguje.

Pro školu byla připravena image na míru a poté během jediného dne bylo přeinstalováno celkem 80 PC. Spolupráce s firmou Boxed byla výborná.“

—————————————–

Máte dotaz nebo si přejete vypracovat nabídku?
Využijte náš poptávkový formulář, volejte zdarma 800 880 990 nebo se spojte s našim pracovníkem online.