Úvodní stránka / Aktuálně / Konference Inovace výuky

Konference Inovace výuky

Vítáme vás všechny, kteří přemýšlíte o smyslu dnešních škol

Vzdělávání, to není jen škola. Ale ruku na srdce – těm jiným možnostem se ve vyučování příliš prostoru nedostává. Jak tedy vzdělávání propojit se světem „tam venku“? Jak čerpat inspiraci z firem, divadel, filmů, historických i moderních zdrojů, volnočasových aktivit?

19. listopadu 2015 od 8.30 do 15.00

Slovanský dům, Na Příkopě 22, Praha 1
v prostorách velkého konferenčního sálu s galerií a přilehlých sálech multikina Cinema City

Inovace výuky je jednou z největších pedagogických konferencí v České republice. V letošním roce proběhne již po čtvrté – pořádá ji Inovace výuky nově ve spolupráci s o.s. AISIS Kladno. Je určena pro vedoucí pracovníky škol a vzdělávacích institucí a samozřejmě pro učitelky a učitele mateřských, základních a středních škol.

Konferenci udělili záštity
Pavel Bělobrádek, místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace
Kateřina Valachová, ministryně školství mládeže a tělovýchovy
Michaela Marksová, ministryně práce a sociálních věcí

Konference Inovace výuky má akreditaci MŠMT

Registrace ZDE

8.30 – 9.30 Registrace účastníků

9.30 – 11.45 Společný dopolední program ve společenském sále Slovanského domu

Úvodní slovo – Jak ne/propojujeme okolní svět a svět školní (Ivo Jupa),
Milan Appel,
Marek Herman,
Jana Straková

Úryvek z představení Úča musí pryč.

11.45 – 12.45 Lehký oběd v prostorách konference

12.45 – 15.00 Odpolední program rozdělený do 4 sekcí:

Pro ředitele a zřizovatele (garant Ivo Jupa) – program je zaměřen na legislativu ve školách, evaluaci, to jak může škola efektivně komunikovat se zřizovatelem, s okolní komunitou. V tomto programu vystoupí:
Zdeněk Brož (ZŠ Chrudim) a Vít Beran (ZŠ Kunratice), kteří se budou věnovat této problematice z pohledu ředitelů úspěšných škol,
Jaroslav Jindra (Aisis) s tématem evaluace školy,
Nikola Křístek (Aisis) se zamyslí nad „Zdravou abecedou“,
dále pak  Renata Vordová s divadlem Divadelta.

Pro učitele a ředitele MŠ a rodiče předškolních dětí (garant Marek Herman) – v tomto bloku najdete praktické a výživné informace z pedagogiky a psychologie předškolního věku. Tématům se budou věnovat Marek Herman, Jiří Halda a Jan Svoboda.

Pro společenské vědy a humanitní předměty (garant Peter Sokol) – s kým se setkáte v průběhu odpoledne a jaká budou témata jejich vystoupení:
Jaroslav Pinkas – doporučí možnosti, jak využít hraný film ve výuce dějepisu,
Martin Šmok – vzdělávací materiály využívající svědectví pamětníků,
Karel Strachota – Jeden svět na školách,
Nela Armutidisová a Tereza Jarolímová představí zajímavý projekt Živá knihovna,
Pavel Douša – spolupráce škol a muzeí,
Marie Zahradníková – Asimilovaní

Pro technické a přírodovědné předměty (garant Irena Fričová) – co vás čeká:
Mark Rieder – co mohou školám nabízet výzkumné ústavy,
Monika Malátková – Czechitas
Petr Steklý – Lepší místo – sociální síť na zlepšení okolí,
Luděk Heinz – Proč je experimentální výuka spíše marketingový slogan dodavatelů než běžná součást výuky?
Stáňa Křížová – aneb co jiného vychází z reálného života než finanční matematika?
Údif – úžasné divadlo fyziky a Bára Mikulecká předvede opravdu zajímavou ukázku toho, jak také může vypadat fyzika. Dále sdělí v plénu své zkušenosti, co na to říkají děti i učitelé,

Jednotlivé sekce může navštívit kdokoli z účastníků. Koho zaujala např. anotace pro učitele a ředitele MŠ, nemusí nutně učit v mateřské škole.

15.00 – 15.30    Diskuse v kuloárech, káva

16.00 –  ?          After party