Úvodní stránka / Aktuálně / Změna – Jak i v budoucnu čerpat evropské finanční prostředky?

Změna – Jak i v budoucnu čerpat evropské finanční prostředky?

Změna termínu odevzdání dotazníku – prodlouženo do 8. 1. 2016!

S blížícím se koncem Výzev č. 56 a č. 57 příležitost pro školy čerpat finanční prostředky z evropských fondů v rámci OP VK pomalu ale jistě končí. Aktivní školy ale nemusí být smutné. Další možnosti čerpání se již nyní rýsují.

V září 2015 byla vyhlášena Výzva č. 005 Místní akční plány rozvoje vzdělávání, která je důležitá pro návaznost pro připravované výzvy nového OP VVV (Operační program Věda, výzkum, vzdělávání) a IROP (Integrovaný regionální operační program). MAP je součástí implementační strategie, která je soustavou aktivit jdoucích napříč všemi specifickými cíli Prioritní osy 3 OP VVV a IROP kapitoly 2.4. Dá se předpokládat, že všechny v budoucnu podpořené projekty, budou věcně i tematicky souviset s prioritami definovanými v rámci jednotlivých MAP. Cílem místních akčních plánů je rovněž zlepšit kvalitu vzdělávání v mateřských a základních školách tím, že bude podpořena spolupráce zřizovatelů, škol a ostatních aktérů ve vzdělávání. Cílem je rovněž společné informování, vzdělávání a plánování partnerských aktivit pro řešení místně specifických problémů a potřeb. Na základě této spolupráce a partnerství vznikne dohoda, jak v území identifikovat problémy, najít jejich příčiny a následně navrhnout řešení.

V rámci OP VVV jsou pro školy připravovány ŠABLONY, které mají školám umožnit zjednodušené čerpání prostředků.

Nevyplním dotazníkové šetření – nečerpám „šablony“

0MŠMT nyní vyzvalo školy, na rozdíl od minulého programovacího období i ty pražské, k vyplnění výzkumu potřeb škol. Toto dotazníkové šetření je určeno všem mateřským a základním školám v České republice. Přesto, že vyplnění dotazníkového výzkumu není úplně snadné, určitě se vaší škole vyplatí. Umožní vám totiž čerpat finance z tzv. ŠABLON v následujícím programovacím období 2015 – 2020. Jeho vyplnění je dokonce podmínkou k následnému čerpání dotací. Hlavním cílem dotazníkového šetření je nastavení podpory z operačních programů v budoucím období podle aktuálních potřeb škol.

Bez offline přípravy to nepůjde

Dotazník, včetně pokynů k jeho vyplnění, si můžete stáhnout pod článkem. V období 26. 11. – 7. 12. 2015 si můžete zkusit dotazník vyplnit v jeho offline verzi. Ta je určena pouze pro přípravu odpovědí, které se dále zadávají do online rozhraní dotazníkového šetření. Vzhledem k tomu, že dotazník obsahuje osm oblastí podpory, ve kterých může být vaše škola podpořena z OP VVV v letech 2015 – 2020, jeho vyplnění vám zabere více času. Nutné budou i konzultace s pedagogy. Termín pro online vyplnění je stanoven nejpozději do 16. 12. 2015 a odkaz vám bude prostřednictvím emailu zasílán ze strany MŠMT.  

Stejně jako v již proběhlých projektech a výzvách jsme vám k dispozici i nyní.

Máte-li jakékoliv dotazy k dotazníkům, jejichž vyplnění je důležité pro budoucí čerpání prostředků ze „Šablonových projektů“, nebo dotazy související s přípravou Místních akčních plánů MAP, neváhejte se na nás obrátit.

Jsme vám k dispozici. Jsme tu pro vás.

Kontakt: Ing. Kateřina Sušická, manazerka projektove podpory, ksusicka@itveskole.cz, +420 608 958 123

Přílohy ke stažení:

Pokyny k vyplnění dotazníku

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek